صفحه نخست    سیاسی    اجتماعی    فرهنگ و هنر    ورزشی    اقتصادی    درباره ما    تماس    پیوندها  
جمعه، 9 آبان 1399 - 13:25   
  سرخط خبرها:  
 آخرین مطالب
  چرا بجای عملگرایی، نیت خوانی می کنیم؟
  عضو شورای شهر بندرعباس: بازار ماهی فروشان بندرعباس باید تخریب شود
  فیصل دانش: حال ورزش استان خراب است/نگاه اداره کل ورزش کاملا سیاسی است
  عضو شورای شهر بندرعباس: باید به بحث بومی و غیر بومی در استان پایان داده شود
  عضو شورای شهر بندرعباس: مردم از وضعیت فضای سبز شهر بندرعباس رضایت ندارند
  عضو شورای شهر بندرعباس: اختیارات معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس کافی نیست
  مدارس سطح شهر بندرعباس از حمایت لازم برخوردار نیستند/شهرک پیامبر اعظم به حال خود رها شده است
  هشدار نایب رئیس شورای شهر بندرعباس در خصوص روی آوردن برخی از مردم بندرعباس به جمع آوری زباله
  نگاهی بر انتخابات اخیر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بندرعباس
  دولت با قیمت خرید، گوشی هوشمند در اختیار دانش آموزان قرار دهد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 9055صفحه نخست » خبر یکجمعه، 5 اردیبهشت 1399 - 21:35
یادداشتی از علی پاسلار بندری فعال رسانه ای:
چرا مردم هرمزگان اصرار دارند مدیران عالی استان از میان نیروهای ماندگار منصوب شوند؟
هرمزگان برای توسعه و آبادانی به مسئولانی نیاز دارد که ضمن دارا بودن توانمندی، تخصص و تجربه، از میان نیروهای ماندگار استان منصوب شده باشند، چرا که در کنار توانمندی، تخصص و تجربه، دلبستگی و تعصب این نیروها نسبت به استان خودشان عاملی است برای تلاش مضاعف.
  

چرا مردم هرمزگان اصرار دارند مدیران عالی استان از میان نیروهای ماندگار منصوب شوند؟یادداشتی از علی پاسلار بندری فعال رسانه ای: سال هاست که مردم هرمزگان بر انتصاب مدیران عالی استان از میان نیروهای «ماندگار» یا «بومی» تاکید دارند، نیروهایی که فارغ از نوع گویش و یا اصالتشان، به افرادی اطلاق میگردد که پیش و پس از مسئولیتشان در هرمزگان سکونت داشته و خواهند داشت.

اما برای پاسخ به این سوال بد نیست به برخی از اقدامات «ابراهیم عزیزی» و «جاسم جادری» دو استاندار هرمزگان در سال های گذشته و «فریدون همتی» استاندار فعلی هرمزگان اشاره کرد.

«ابراهیم عزیزی» اصولگرا  و «جاسم جادری» اصلاح طلب از آنجائیکه پس از پایان دوران مسئولیتشان قرار نبود در این استان زندگی کنند و مورد سوال مردم قرار گیرند، یکی زمینه انتزاع روستاهای گاوبندی را فراهم کرد و بزرگترین خیانت را در حق مردم هرمزگان روا داشت و دیگری در برابر چپاول شرکت آلومینیوم المهدی سکوت نمود و سرنوشت هزاران کارگر را به بازی گرفت.

«فریدون همتی» اعتدالگرا هم که پیش از دوران مسئولیتش در هرمزگان ساکن نبوده و پس از آن نیز قطعا در استان نخواهد ماند، با انتقال موضوعی بی اهمیت به رئیس جمهور، با آبروی مردم جزیره قشم در سطح ملی بازی کرد؛ قطعا اگر وی از نیروهای ماندگار استان بود و خود را هرمزگانی می دانست، آبروی هرمزگان را آبروی خودش می پنداشت و با آن بازی نمی کرد.

بدون شک اگر سه استانداری که نام برده شد از میان نیروهای ماندگار منصوب می شدند، هیچ کدام از اقدامات مذکور صورت نمیگرفت، چرا که مسئول ماندگار یا بومی می داند که پس از دوران مسئولیتش باید به تک تک مردم استان در قبال اقداماتش پاسخگو باشد و این نکته مهم و اساسی، از انجام بسیاری از اقدامات نادرست جلوگیری می کند.

اکنون چه کسی می تواند از «ابراهیم عزیزی» و یا «جاسم جادری» سوال کند که چرا در حق مردم هرمزگان خیانت کردید؟ و فردا نیز چه کسی می تواند از «فریدون همتی» بپرسد که چرا با آبروی مردم قشم بازی کردی؟

هرمزگان برای توسعه و آبادانی به مسئولانی نیاز دارد که ضمن دارا بودن توانمندی، تخصص و تجربه، از میان نیروهای ماندگار و بومی استان منصوب شده باشند، چرا که در کنار توانمندی، تخصص و تجربه، دلبستگی و تعصب این نیروها نسبت به استان خودشان عاملی است برای تلاش مضاعف و بیم مورد سوال قرار گرفتن توسط مردم نسبت به عملکردشان پس از دوران مسئولیت، احتمال هرگونه خیانت و سستی را توسط این نیروها کاهش می دهد.

   
  

نظرات کاربران: 5 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
راشدی
|    | 1399/2/7 - 16:15 |     1     0     |
کدوم نیروی بومی ماندگار استان برادر ،؟ این همه تحصیلکرده خوب از آقایون و بانوان در همین استان داریم کجا هستند؟؟ من به بومی و غیر بومی اش کاری ندارم ، حرف شما اینه میگی آقا جون وقتی غیر بومی هیچ کاری نمی کنه پس همون بهتر مسئولیت ها هم به بومی ها برسه . ولی من معتقدم موضوع بومی و غیر بومی نیست موضوع برنامه ست که متاسفانه هیچکدام از مدیران چه بومی چه غیر بومی برنامه ندارن . الحق و انصاف مدیر بسیار لایق پس از سالیان متمادی اگه بخوام نام ببرم جناب دکتر ناجی نمونه بارز است . بسیار باسواد و مدیریت عالی . ولی مجموعه مدیران خوب نیست و انتظار از برای رسیدن به اهداف و برنامه هاش سخت شده. خدا وکیلی کسی که هیچ جایگاه مدیریتی نداشته معاون استاندار شده ، این همه حرف و حدیث هم پشت اش است ولی چون نفوذ نماینده پشت اش است کسی نمی تونه تکونش بده ، غیر بومی هم به فکر جیب هایش است . تمام

صدیقه
|    | 1399/2/8 - 00:29 |     3     0     |
حداقل برای بانوان استان دکتر همتی هیچ کاری نکرد. فقط شعار بود، معاون استانداری هم که می بینی نماینده پشت اش است ، مدیر کل بانوان اصلن بومی استان نیست .

نازین
|    | 1399/2/10 - 00:22 |     6     0    
پاسخ: نشان از ضعف مدیر کل محترم بانوان نیست ، ایشان شناختی نسبت به استان ندارند، حتی با لهجه شمالی صحبت می کنه، اصل لازم و می بایست این حوزه حتما حتما حتما بومی باشه ، مقوله ای که قابل قبول نیست برای هیچ بانوی هرمزگانی، امیدوارم اخیرا جناب دکتر همتی به این درجه از شناخت ازمدیران حوزه ها رسیده باشند و اگر قصد تغییری در حوزه ای دارند با تدبیر اینکار را انجام دهند نه با رایزنی برخی آدم های پشت پرده .

علوی
|    | 1399/2/10 - 00:12 |     4     0     |
ضمن عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات هم استانی های عزیز ، به نظرم بومی و غیر بومی ملاک برای انتصابات و دادن مسئولیت نیست هر چند اگر واقعاً نیروی بومی توانمند اگر وجود دارد عدالت و انصاف ایجاب می کند که از نیروی بومی استفاده شود، در مدیریت هیچ جا بحث از بومی و غیر بومی نیست، در مدیریت بحث از توانمدی است مدیر است ، بحث از برنامه است ، بحث از توسعه جایگاه است ، بسیاری از مدیران ما با ارائه آمار در جلسات فکر می کنن علامه هستند و ولی برون رفت رو که نگاه می کنید افتضاح تر و اسف ناک ت. از این حرف هاست، در جلسات استانی عده ای از مدیران از جمله صنعت معدن ، دارایی، در حوزه ی عمرانی ، اداره فرهنگ و ارشاد و .... فقط آمار می دهند ، هنوز برای مقوله صادرات افتضاح هستیم ، متاسفانه باند و رانت و رانت خواری شده، بحث مالیات و داری کجا خرج میشه ؟؟ حوزه شهری افتضاح هستیم ، اداره فرهنگ و ارشاد برای یه مجوز آدمو زجرکش میکنه. متاسفانه نگاه تخصصی به این جایگاه ها اصلن وجود نداره، در حوزه بانوان متاسفانه مدیرکل این حوزه چون بومی نیست شناختی نسبت به استان نداره ، به همین خاطر بانوان ما در بدترین وضعیت ممکن هستند .امیدوارم خداوند متعال همه مسئولین خدوم را توفیق دهد.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «فردای هرمزگان» بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Fardaye_Hormozgan@Yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار