صفحه نخست    سیاسی    اجتماعی    فرهنگ و هنر    ورزشی    اقتصادی    درباره ما    تماس    پیوندها  
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 21:13   
  سرخط خبرها:  
 آخرین مطالب
  چرا سیستم مدیریتی ما ناکارآمد ظاهر می شود؟
  چرا بجای عملگرایی، نیت خوانی می کنیم؟
  عضو شورای شهر بندرعباس: بازار ماهی فروشان بندرعباس باید تخریب شود
  فیصل دانش: حال ورزش استان خراب است/نگاه اداره کل ورزش کاملا سیاسی است
  عضو شورای شهر بندرعباس: باید به بحث بومی و غیر بومی در استان پایان داده شود
  عضو شورای شهر بندرعباس: مردم از وضعیت فضای سبز شهر بندرعباس رضایت ندارند
  عضو شورای شهر بندرعباس: اختیارات معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس کافی نیست
  مدارس سطح شهر بندرعباس از حمایت لازم برخوردار نیستند/شهرک پیامبر اعظم به حال خود رها شده است
  هشدار نایب رئیس شورای شهر بندرعباس در خصوص روی آوردن برخی از مردم بندرعباس به جمع آوری زباله
  نگاهی بر انتخابات اخیر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بندرعباس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 9002صفحه نخست » آخرین عناوین خبریپنجشنبه، 28 شهریور 1398 - 17:19
مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان منصوب شد
با حکم معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سید عبد الرسول حسینی به عنوان مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان منصوب و معرفی شد.
  

به گزارش فردای هرمزگان، آئین تودیع سید مهدی هاشمی مدیرکل سابق و معارفه سید عبدالرسول حسینی مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک هرمزگان با حضور سید محمد هاشمی مقدم معاون امور اسناد و مهدی اقبال مدیر کل بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور،  علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای قضایی استان، سران دفاتر اسناد رسمی و رؤسای واحدهای ثبتی در سالن  همایش های دادگستری استان هرمزگان برگزار شد.

در جریان این مراسم، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه در پی حضور آیت الله رئیسی در رأس تشکیلات قضایی کشور، موجی از امیدواری و رضایتمندی در سطح جامعه ایجاد شده تصریح کرد: مطالبه گری و مشی وحدت آفرین حاکم بر دستگاه قضایی کشور نویدبخش تحولات شگرف و موفقیت روزافزون در عملکردها در تمامی سطوح قوه قضائیه به ویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

وی به کار گیری مدیران جهادی و انقلابی در حوزه های مختلف و انتصاب جوانان متعهد در مسئولیت ها را ناشی از نگاه روشن بینانه ریاست قوه قضائیه و زمینه ساز تسریع در تحقق عدالت و روند خدمت رسانی به مردم  عنوان کرد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود، با یادآوری اهمیت رسمیت بخشی به مالکیت ها در کاهش اختلافات و طرح دعاوی خاطر نشان کرد: آگاهی بخشی به مردم به منظور ثبت رسمی عقود و معاملات موجب شفافیت هر چه بیشتر و ساماندهی به حوزه  تثبیت مالکیت ها می شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأثیر رسمیت بخشی به اسناد و مالکیت ها را در ارتقای شاخص امنیت و نظم عمومی حائز اهمیت برشمرد و خاطر نشان کرد: چنانچه  اسناد، ثبت رسمی بشوند به منظور حل اختلافات، نیازی به مراجعه به دستگاه قضایی نخواهد بود و به منظور حل و فصل  این دعاوی می توان به صورت مستقیم از طریق دایره اجرائیات ثبت اسناد  و املاک اقدام کرد.

وی  همچنین با اشاره به  گزارش اداره کل ثبت اسناد املاک استان هرمزگان مبنی بر صدور اسناد مالکیت برای  98 درصد از اراضی ملی در این استان تصریح کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در این خصوص گام های بلندی برداشته و باید از مدیریت و عملکرد سید مهدی هاشمی تقدیر کرد.

  رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام اینکه سید عبدالرسول حسینی مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک هرمزگان چهره ای نام آشنا ، متعهد و کارآمد است ، انتصاب وی را نویدبخش موفقیت های بیشتر در حوزه ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان عنوان کرد.

در ادامه این مراسم سید مهدی هاشمی مدیرکل سابق ثبت اسناد استان هرمزگان به بیان گزارشی از عملکرد دوره هفت ساله خدمت خود در استان هرمزگان پرداخت و با اعلام اینکه نقشه کاداستری تمامی  شهرهای استان ترسیم شده است اظهار داشت از این میزان 234 هکتار مربوط به اراضی شهری و 153 هکتار آن کشاورزی و روستایی است.

وی در ادامه افزود: اطلاعات پانصد و هفتاد و نه هزار و سیصد و هفتاد و پنج قطعه زمین در بانک اطلاعاتی این اداره کل وارد شده و  2 هزار نقشه تفکیکی روستاها نیز ترسیم شده است.

هاشمی تصریح کرد: 80 هزار سند روستایی و شهری مربوط به شهرهای زیر پنج هزار نفر صادر شده است و بیش از هزار و دو قطعه زمین وقفی به مساحت 202 هکتار نیز سند دار شده اند.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در حوزه عمرانی با تکمیل و بهره برداری از ساختمان ثبت اسناد و املاک شهرستان های بندرعباس، قشم، پارسیان و ابوموسی بیش از 6 هزار متر مربع به فضای ساختمان های تملیکی استان اضافه شده است.

وی در ادامه از ایجاد شش ایستگاه ثابت ماهواره در استان در راستای اجرای طرح شمیم خبر داد و اضافه کرد: در نتیجه این اقدامات درصد خطا به صفر رسیده است.

هاشمی خاطر نشان کرد: تمامی نقشه های ثبتی استان هرمزگان و تمامی پرونده ها  و دفاتر استخراج و اسکن شده است و بر این اساس تمام پرونده های ثبتی استان به روز رسانی و بیش از یازده میلیون برگ آرشیو شده است.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان یادآور شد: با توجه به ثبت الکترونیک در ادارات ثبت اسناد استان هم اکنون 99.3 درصد استعلامات و 99.8 درصد خلاصه معاملات ثبتی در کمتر از دو روز صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: در سنوات گذشته بیش از شش هزار میلیارد ریال مطالبات وصولی از طریق اجرای ثبت  انجام شده که عمده وصولی ها از بانک های دولتی و خصوصی بوده است.

هاشمی یادآور شد:  طی هفت سال اخیر بیش از 95 هزار واقعه ازدواج و 18 هزار واقعه طلاق در استان هرمزگان ثبت و بیش از 166 میلیارد تومان درآمد استان بوده که به حساب خزانه واریز شده است.

سیدمحمد هاشمی مقدم معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: استان هرمزگان مظهر عزت و اقتدار ایران اسلامی است و این خطه از کشورمان طی ماه های اخیر به نماد رویارویی  جبهه حق علیه باطل تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اقتدار امروز کشور مرهون ایثارگری، ایمان و ولایتمداری جوانان برومند ایران است تصریح کرد : در شرایطی که دشمن با توسل به تبلیغات پوشالی خود و ایجاد ارعاب و وحشت، سناریوی تغییر نظام و یأس و ناامیدی در سطح جامعه را پیگیری می کرد ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به درجه ای از اقتدار و خودباوری رسیده است که اگر بزرگترین قدرت نظامی جهان بخواهد شب هنگام و دزدانه به آسمان و حریم کشور تعرض کند جوانان شجاع  در پهنه استان سرافراز هرمزگان با ساقط کردن پهباد متجاوز، اقتدار و عظمت  ایران اسلامی را در برابر چشمان حیرت زده جهانیان به منصه ظهور رسانند.

‌هاشمی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر قوانین و مقررات در حوزه فعالیت‌ها و امور ثبت اسناد و املاک به درستی اجرا شوند نیازی به تشکیل پرونده در این زمینه  و مراجعه به محاکم قضایی نیست.

وی بیان کرد:‌ سعی داریم از طریق بسط و گسترش خدمات الکترونیک و تسهیل امور ثبت اسناد و املاک ، مردم بدون نیاز به مراجعه به ادارات ثبت اسناد، خدمات خود را دریافت کنند که این امر مستلزم زمان و تخصیص اعتبار است تا بتوانیم هدفگذاری‌های انجام شده در این زمینه را عملیاتی کنیم.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه طرح اولیه این قانون در شرف نگارش است، تصریح کرد: امیدواریم با مساعدت‌های لازم به ویژه از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شرایط برای اجرای این طرح فراهم شود.

هاشمی مقدم همچنین با اشاره به گستردگی خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به مردم در حوزه فعالیت‌های تعریف‌شده این سازمان، باید دستگاه‌های اجرایی که با این سازمان در ارتباط هستند همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند تا بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در حال تدوین قوانینی هستیم تا از نوشتن قولنامه‌های عادی در دفاتر مشاوران املاک جلوگیری شود چرا که این روند در حال حاضر مشکلات عدیده‌ای را فراهم آورده است و با جلوگیری از نوشتن قولنامه در این دفاتر می‌توان شاهد کاهش مشکلات بود.

گفتنی است در پایان این مراسم با قرائت حکم انتصاب، سید عبدالرسول حسینی به عنوان مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان معرفی و از زحمات سید مهدی هاشمی تقدیر شد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «فردای هرمزگان» بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Fardaye_Hormozgan@Yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار