صفحه نخست    سیاسی    اجتماعی    فرهنگ و هنر    ورزشی    اقتصادی    درباره ما    تماس    پیوندها  
چهارشنبه، 7 خرداد 1399 - 05:51   
  سرخط خبرها:  
 آخرین مطالب
  متاسفانه نظارت بر انتخابات شوراها نظارت فنی نیست/اینکه فردی آدم خوبی باشد، خوب است؛ اما مشکل مردم را حل نمی کند
  چرا مردم هرمزگان اصرار دارند مدیران عالی استان از میان نیروهای ماندگار منصوب شوند؟
  کسانیکه فریاد وا اسلاما در خصوص جنجال اخیر «تارا مارکت» سر می دهند، آیا صدایشان در مبارزه با فساد نیز همین مقدار بلند است؟
  جناب آقای رئیس جمهور؛ وضعیت استان هرمزگان چگونه سفید است که کرونا به روستاهای آن هم رسیده است؟
  انتقال ویروس کرونا اکنون به روستاهای هرمزگان رسیده است
  انتقال ۶۰ نیروی غیر بومی از لرستان برای استخدام در جایگاه‌های سوخت هرمزگان متوقف شد
  حکم «سیدفخرالدین هاشمی» به عنوان مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان صادر شد
  خط تولید ماسک بهداشتی در دانشکده سما بندرعباس راه اندازی شد
  تدفین غیر اصولی یکی از قربانیان کرونا در هرمزگان
  یک هرمزگانی «سرپرست شاخه آکروباتیک» فدراسیون ژیمناسیک کشور شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 8874صفحه نخست » خبر یکجمعه، 25 مرداد 1398 - 22:14
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان:
زیبنده نیست که هرمزگان در زمره چهار استان فقیر کشور باشد/تذکرات لازم را در این خصوص به مسئولان ذی‌ربط داده‌ام
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه زیبنده نیست که هرمزگان در زمره چهار استان فقیر کشور باشد در حالی که بیشترین درآمد را برای کشور کسب می کند، عنوان کرد: منشأ این فقر بیکاری است و در سال رونق تولید با تلاش مضاعف باید به سمت ایجاد اشتغال برویم.
  

به گزارش فردای هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: گاهی علت باور شایعات این است که برخی سادگی می‌کنند و از سادگی ما سوءاستفاده کرده و در باور ما قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه بدبینی به یکدیگر بستر پذیرفتن شایعه را فراهم می‌کند، اظهار کرد: جامعه ما جامعه‌ای مصون و همراه با عقلانیت باشد و در برابر شایعات با تحقیقات مواجه شود و بدون تحقیق چیزی را نپذیرد.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه اخبار و اطلاعاتی که به دست شما می‌رسد تا صحت‌وسقم آن را مطلع نشوید، به آن اعتنا نکنید، اظهار کرد: در فضای مجازی زمینه و بستر مناسبی برای رواج شایعات وجود دارد که نیاز به مراقبت ویژه دارد.

وی با اشاره به اینکه شایعات سبب بدبینی مردم و عدم اعتماد آن‌ها به یکدیگر می‌شود، تصریح کرد: جامعه‌ای که شایعات را در درون خود منتشر می‌کند زمینه حضور تدریجی بیگانگان در جامعه اسلامی می‌شود.

امام‌جمعه بندرعباس در خطبه دوم با تبریک در پیش بودن عید غدیر خم، تصریح کرد: غدیر متعلق به شیعه و جهان اسلام نیست بلکه غدیر متعلق به انسان و بشریت است.

وی ادامه داد: غدیر حقیقتی تمام ناشدنی است که امروز خداوند پنجره ای برای ما به سمت غدیر گشود و از برکات آن ولایت فقیهی است که هدیه خداوند است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با اشاره به اینکه عزت امروز ایران اسلامی از برکت غدیر است، خاطرنشان کرد: غدیر یک حادثه و تاریخ نیست و مانند واقعیت‌های تاریخی تنها نباید به قصه آن پرداخت بلکه غدیر یک فرهنگ و حقیقتی تمام ناشدنی است نه یک حادثه.

وی با بیان اینکه غدیر امروز عامل وحدت است، عنوان کرد: غدیر حقیقتش هیچ‌گاه عامل تفرقه نیست بلکه عامل وحدت امت اسلامی بوده و هست.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به‌روز جهانی مسجد، اضافه کرد: زادگاه انقلاب اسلامی مسجد بود و مبارزات از مساجد آغاز شد و امروز ضامن تداوم انقلاب اسلامی مسجد است.

وی با بیان اینکه مساجد بازوی انقلاب اسلامی بوده و هست، تصریح کرد: مساجد سهم خود را به انقلاب ادا می‌کنند پس باید دولتمردان جمهوری اسلامی هم دین خود را ادا کند و در مناطق محروم به کمک مردم بیایند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با اشاره به اینکه مردم باید با ایمان و کمک‌های خود مساجد را آباد کنند، بیان کرد: مسجد عمران و آبادانی اش به خشت و گل نیست بلکه به زنده بودن برنامه های فرهنگی و دینی در آن است و می تواند آن را زنده نگاه دارد.

وی با بیان اینکه اگر امروز دشمن نمی تواند نگاه چپ به کشورمان و ملت ایران اسلامی بیندازد به برکت توانمندی های تلاشگران در عرصه صنعت دفاعی کشور است، خاطرنشان کرد: آزادگان سرافراز افتخار کشور هستند و گرامی می داریم سالروز ورود آن ها به کشورمان و آرزو می کنم این سرمایه های ارزشمند نقش خود را که در دوران اسارت آغاز کردند در تداوم انقلاب اسلامی ایفا کنند.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، افزود: انقلاب ما توانست در 22 بهمن به پیروزی رسید و در مرحله دوم ساختار سازی کرد و امروز در مرحله سوم باید در جهت تحقق دولت اسلامی گام بردارد.

وی ادامه داد: باید مسئولان مرحله تحقق دولت اسلامی را با برنامه ریزی و اهتمام ویژه با سرعت طی کنند تا .ارد مرحله بعدی شویم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی به عنوان مدل مردم سالاری دینی شناخته می شود، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران فضای دو قطبی شرق و غرب در جهان را شکست.

وی با بیان اینکه آمارهایی که از استان هرمزگان منتشر می شود آمار مطلوبی نیست، اضافه کرد: این آمارها زیبنده هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی ایران اسلامی نیست که بخش عمده اشتغال کشور را یدک می کشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به آمار بیکاری 21.5 درصد هرمزگان در سال 95، تصریح کرد: عمده این بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند که به هیچ وجه مناسب نیست و باید همگی وارد میدان شویم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با بیان اینکه 80 هزار دانشجو در هرمزگان تحصیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر سالی 8 هزار دانشجو فارغ التصحیل شود مدام بر بیکاران استان اضافه می شود.

وی با انتقاد از ترک تحصیل هرمزگانی ها در مناطق آسیب پذیر، افزود: این موضوع خود مشکلی است که علت ترک تحصیل چه بوده و باید برای مقابله با آن چه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه زیبنده نیست که هرمزگان در زمره چهار استان فقیر کشور باشد در حالی که بیشترین درآمد را برای کشور کسب می کند، عنوان کرد: منشأ این فقر بیکاری است و در سال رونق تولید با تلاش مضاعف باید به سمت ایجاد اشتغال برویم.

وی با بیان اینکه صنایع استان باید سهم بیشتری به هرمزگانی ها در بحث اشتغال بدهد، گفت: امید برای آینده در استان هرمزگان در حال ایجاد شدن است و طرح های استاندار هرمزگان در بحث پرورش میگو و توسعه گلخانه ها نوید روزهای بهتری می دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با اشاره به اینکه تذکرات لازم را به مسئولان ذی‌ربط داده‌ام، افزود: امیدوارم با اهتمام بیشتر مدیران صنایع در بخش به‌کارگیری نیروهای هرمزگانی شاهد کاهش آمار بیکاری در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه تمامی مشکلات به مسئولان استان هرمزگان باز نمی گردد، خاطرنشان کرد: باید سهم هرمزگانی از سرمایه های وارد شده به خزانه کشور افزایش یابد تا به سمت فقرزدایی در هرمزگان پیش برویم و سرعت بیشتری این روند بگیرد.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه باید توجهات به هرمزگان افزایش یابد، تصریح کرد: باید نمایندگان هرمزگان در مجلس با پیگیری‌های مکرر سهم هرمزگان از درآمدها را برای زدودن فقر و افزایش اشتغال افزایش دهند.

   
  

نظرات کاربران: 1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ع . باصره
|    | 1398/6/5 - 01:08 |     2     0     |
آقای عبادی زاده مشکل بیکاری زمانی حل میشه که مدیران قوی وخوش فکر و باسواد و کاردان بیان وسط، نه مدیران سنتی که با یا علی و هیئتی کار رو می برن جلو.
جنابعالی که اهل تذکر هستی یه تذکر هم به فرماندار بندرعباس بده ، شأن یک فرماندار نیست بره توی نانوایی هااا ، نانوایی ها نه دغدغه مردم است و نه مشکل مردم ، مشکل مردم چاله چول های این خیابون است که زیبنده شهر بندرعباس نیست ، فرماندار بندرعباس در حین اینکه معاون های بسیار خوبی داره ولی خودش شأن و جایگاه یک فرماندار را نداره ، انصاف داشته باشیم و برای خدا صحبت کنیم آیا وظیفه فرماندار اینه که بری توی سوپر مارکت ها و نانوایی هاااا؟؟؟؟؟ پس وظیفه اتحادیه ها و بهداشت و بازرس ها چیه این وسط؟؟ چرا این فرماندار شهرداری ها رو نمی خواد؟؟؟ چرا اینا رو نمیاره وسط؟؟؟ بنده یکبار به جلسه ایشان فرمانداری رفتم ، هیچوقت هم حاضر نیستم برم و حاضر هم نمیشم هیچوقت تو جلسات این بیسواد شرکت کنم . نه به این جلسه ملخ که اشتغال می خواست ایجاد کنه ومردم رو از بیکاری نجات بده، نه به این جلسه ای که بنده شخصاً حضور داشتم برای اشتغال فرمودن که به هر کدام از روستائی ها مرغ و خروس و گوسفند بدهید بعد روستایی تخم مرغ ها رو بیاره بازار با ماست و پنیربیاره شهر بفروشه. یعنی تا این حد بدبختیم و گرفتار همچین مدیرانی .


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «فردای هرمزگان» بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Fardaye_Hormozgan@Yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار