فرداي هرمزگان : صالحي خبر داد: اجراي حكم اعدام سركرده باند بين‌المللي مواد مخدر موسوم به هوشنگ
یکشنبه، 3 شهریور 1398 - 17:20 کد خبر:8913
رئيس‌كل دادگستري استان هرمزگان از اجراي حكم اعدام سركرده باند بين‌المللي مواد مخدر موسوم به هوشنگ خبر داد.

به گزارش فرداي هرمزگان، علي صالحي در جمع خبرنگاران با بيان اينكه رسيدگي به اتهامات  اعضاي باند بين‌المللي قاچاق مواد مخدر؛ موسوم به باند هوشنگ در دادگاه انقلاب شهرستان بندرعباس منجر به صدور رأي محكوميت شده است، اظهار كرد: بر اساس رأي صادره؛ سركرده اين باند با نام اختصاري (ح–ح) به اعدام با چوبه دار محكوم شد كه حكم مذكور در زندان مركزي بندرعباس  به مرحله اجرا گذاشته شد.

وي در ادامه افزود:  20 نفر از سوداگران مرگ و اعضاي ديگر اين باند نيز به حبس‌هاي طويل‌المدت محكوم شده‌اند.

رئيس‌كل دادگستري استان هرمزگان در تشريح اهميت اين پرونده با اعلام اين مطلب كه رأي صادرشده براي اعضاي اين باند بيش از 180 صفحه است، خاطرنشان كرد: اين باند بين‌المللي مواد مخدر علاوه بر تعدادي از كشورهاي همسايه، در استان‌هاي سيستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، تهران و آذربايجان غربي فعاليت كرده و بيش از دو هزار و پانصد حساب بانكي داشته است.

صالحي عنوان كرد: تراكنش حساب‌هاي بانكي متعلق به سركردگان اين باند، بيش از سه هزار و دويست و هشتاد ميليارد ريال بوده است.

وي همچنين با اعلام اينكه اموال و دارايي‌هاي اين باند شناسايي و توقيف‌شده است، تصريح كرد: بر اساس حكم دادگاه ؛ دستور مصادره 18 باب مغازه ، تعداد قابل‌توجهي ملك و زمين به همراه مبلغ هجده ميليارد ريال وجه نقد متعلق به اعضاي اين باند صادر شده است.

رئيس‌كل دادگستري استان هرمزگان در پايان با اشاره به كشف بيش از هفت تن و 109 كيلوگرم انواع مواد مخدر از اين باند و متعاقب آن، صدور حكم اعدام براي سركرده اين باند بين‌المللي در دادگاه انقلاب شهرستان بندرعباس، بيان كرد: حكم مذكور پس از تأييد در ديوان عالي كشور به مرحله اجرا گذاشته شد.