صفحه نخست    سیاسی    اجتماعی    فرهنگ و هنر    ورزشی    اقتصادی    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 28 مهر 1398 - 06:28   
  سرخط خبرها:  
 آخرین مطالب
  یک کشته و ۸ مصدوم در سانحه جاده‌ای بندرعباس-حاجی‌آباد
  بن سلمان: ترامپ باید با روحانی دیدار کند
  امیرمهدی ژوله در نقش «بن لادن» مقابل دوربین رفت  
  کشف و شناسایی تیم اینستاگرامی فروش انواع طلسم و دعانویسی در بندرعباس
  سه شناور فوریت‌های پزشکی به ناوگان حمل‌ونقل دریایی هرمزگان اضافه می شود
  رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان منصوب شد
  هیچ نقشی در انتصاب معاون سیاسی و امنیتی استانداری نداشتیم/استاندار هرمزگان باید ابهامات افکار عمومی در این زمینه را رفع کند
  17 مصدوم در واژگونی اتوبوس محور استان فارس به بندرعباس
  حجت السلام عبادی زاده در خطبه های نماز جمعه بندرعباس چه گفت؟
  نفت‌کش «استنا ایمپرو» رفع توقیف شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 8592صفحه نخست » آخرین عناوین خبریچهارشنبه، 5 تیر 1398 - 09:23
در صد و بیست و سومین جلسه شورای شهر بندرعباس چه گذشت؟
صد و بیست و سومین جلسه شورای شهر بندرعباس با دستورکار بررسی طرح احداث واحد تجاری برای مدارس در مالکیت دولت، احیاء بهسازی و نوسازی کوی آیت الله غفاری بندرعباس، بررسی خیابان پیشنهادی برابر وضعیت موجود از معبر طرح تفضیلی به مسکونی با تراکم متوسط واقع در آزادگان و جلب مشارکت و همکاری بخش خصوصی از طریق هلدینگ یا کارگزاری‌های فعال برگزار شد.
  

به گزارش فردای هرمزگان، صد و بیست و سومین جلسه شورای شهر بندرعباس با دستورکار بررسی طرح احداث واحد تجاری برای  مدارس در مالکیت دولت، احیاء بهسازی و نوسازی کوی آیت الله غفاری بندرعباس، بررسی خیابان پیشنهادی برابر وضعیت موجود از معبر طرح تفضیلی به مسکونی با تراکم متوسط واقع در آزادگان و جلب مشارکت و همکاری بخش خصوصی از طریق هلدینگ یا کارگزاری‌های فعال برگزار شد.

فیصل دانش رئیس شورای شهر بندرعباس از حضور به موقع خبرنگاران تشکر کرد و اظهار داشت: از این به بعد در شروع جلسه یک فرم حضور غیاب داشته باشیم که اعضا زمان حضورشان ثبت و ضبط شود.

تصویب اعطای مجوز تجاری موقت به مدارس فاقد سند مالکیت

حسین پور معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس در رابطه با نامه شماره ۲۹۴۴۹/۱ مورخ ۲۲/۳/۹۸ شهرداری بندرعباس درخصوص احداث واحد تجاری برای آن دسته از مدارسی که در مالکیت دولت قرار دارند گفت: در سال ۹۴ مصوبه‌ای از شورای شهر گرفتیم مبنی بر اینکه مدارسی که مالکیت آن‌ها با آموزش پرورش است شهرداری تا سقف ۱۰۰متر به آن‌ها مجوز تجاری بدهد اما مشکلی که پیش آمد این بود که بسیاری از مدارس آموزش و پرورش هنوز سند مالکیت ندارند که اگر موافقت بشود بخواهیم در کنار تلاش برای سند مالکیت مجوز موقت تجاری به آن‌ها اعطا شود.

وی افزود: حدود ۳۰ مدرسه در ناحیه دو بندرعباس وجود دارد که سند مالکیت ندارند و این پیشنهاد را داریم که اگر  شورای شهر موافقت کند مجوز تجاری موقت و دوساله به این مدارس اعطا شود.

حسین پور اظهار داشت: منظور ما از مالکیت دولت در این طرح زمین‌هایی است که در مالکیت مسکن و شهرسازی و آموزش و پرورش است و مدارسی که سایر نهادها می‌سازند مدنظر نیست.

اسماعیل بواشه عضو شورای شهر بندرعباس و رئیس کمسیون عمران شورای شهر نیز گفت: این مسئله در کمسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفته شده و موافقت شده برای مدارسی که سند مالکیت ندارند مجوز موقت دوساله اعطا شود تا مدارس بتواند مشکلات مالی خود را مرتفع کنند.

وی افزود: سرانه آموزشی هر دانش آموز، سالانه ۲هزار تومان است و آموزش و پرورش بسیار در مضیقه است که باید به آن  کمک کنیم.

در ادامه، اسلام باوقار عضو شورای شهر بندرعباس گفت: آموزش و پرورش می‌خواهد این مراکز تجاری را به مدت سه سال در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهد و بعد از سه سال در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد قابل توجه است که  آموزش و پرورش هم اکنون نیازمند کمک مالی است و با دادن این مجوز کمک خاصی به وضعیت امروز آموزش و پرورش نمی‌شود و باید این را مورد بررسی قرار دهیم که آیا اعطای مجوز امروز باعث کمک به آموزش و پرورش می‌شود یا خیر؟.

بواشه در پاسخ به سخنان باوقار بیان کرد: آموزش و پرورش در قراردادهای منعقدشده با سرمایه‌گذاران، این مطلب را قید می‌کند در زمان بهره‌برداری سرمایه‌گذار از مرکز تجاری مدرسه مبلغی را به صورت ماهانه به مدرسه بپردازد.

کاهش سود ۱۵ درصد سالیانه دریافتی شهرداری بندرعباس از مالکین در کوی آیت الله غفاری

موضوع اعطای مجوز تجاری موقت به مدارس بدون سند مالکیت با ۶ رای موافق به تصویب رسید.

دستور دوم جلسه بررسی نامه شماره ۱۳۳۲۷/۱ مورخ ۱۵/۲/۹۸ شهرداری بندرعباس درخصوص احیاء بهسازی و نوسازی کوی آیت‌الله غفاری بود.

 فیصل دانش رئیس شورای شهر بندرعباس گفت: شهرداری نگاه اولش کمک به مردم کوی آیت‌الله غفاری است اما شورا نظرش این است که کمک‌ها بیشتر شود و آن منطقه آباد شود.

وی بیان کرد: علت تاخیر و طولانی شدن بررسی مسئله کوی آیت‌الله غفاری بندرعباس افزایش کمک‌ها برای رونق این محله بوده است.

فاطمه جراره عضو شورای شهر بندرعباس گفت: یکی از درخواست‌های ما این بود که با توجه به اینکه شورا نگاه کمک مدارانه به موضوع آیت‌الله غفاری داشته است اما موضوعی که مطرح بوده این است که با نرخ‌های سال ۹۴ هم اهالی نتوانستند ملک‌هایشان را سند دار کنند که نیاز به بررسی بیشتر دارد چون افراد توان مالی را ندارند برای استفاده از امتیازهایی که شهرداری می‌دهد و گاهی مواقع موجب سوءاستفاده هم می‌شود هرچند که ارزش  آن زمین‌ها بیشتر از آنچه است که امروز مطرح می‌شود.

وی تاکید کرد: البته شهرداری بحث اقساط ۳۶ ماهه را مطرح کرده و اگر امکان دارد شهرداری تعاملی با مسکن و شهرسازی داشته باشد که بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.

جراره بیان کرد: افردای که مدت طولانی در آن منطقه زندگی کرده‌اند ذی‌حق هستند و رفتار ما با آنان نسبت به کسانی که به تازگی در کوی آیت‌الله غفاری زمین خریده‌اند متفاوت است و حامی اقشار ضعیف باشیم تا بتوانند املاک خود را تملک کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵ درصد سودی که شهرداری می‌خواهد سالانه از مالکان بگیرد به هیچ عنوان منطقی نیست چرا که کسی که توان پرداخت هزینه مجوز و سند را ندارد قطعا توان پرداخت این ۱۵ درصد را هم ندارد و بهتر است در این مسئله بازنگری شود.

حسین پور معاون معماری و شهر سازی شهرداری بندرعباس بیان کرد: ما این آمادگی را داریم برای کسانی که نیازمند هستند و توان پرداخت مالی برای اخذ سند و پروانه ندارند در صورت معرفی و تعامل با کمیته امداد و بهزیستی تخفیفاتی را قائل شویم.

دستور دوم جلسه هم با ۷ رای موافق به تصویب رسید اما نرخ ۱۵ درصد سود سالیانه مورد موافقت قرار نگرفت تا دوباره مورد بحث و بررسی شود.

رضا حیدری‌زاده تاکید کرد: پیشنهاد می‌شود به جای ۱۵ درصد سود سالیانه  این سود به صورت پلکانی در سال دوم ۵ درصد و در سال سوم ۱۰ درصد باشد.

این پیشنهاد با اکثریت آراء به تصویب شورای شهر رسید.

دستور سوم جلسه صد و بیست و سوم شورای اسلامی شهر بندرعباس بررسی تغییرکاربری ملک «کوروش بایگان» از تجاری –مسکونی با تراکم متوسط به تجاری واقع در محله سیدکامل بود که این موضوع با موافقت تمام اعضای شورای شهر به تصویب شورا رسید.

نامه شماره ۱۴۰۷۵/۱ مورخ  ۱۶/۲/۹۸ شهرداری بندرعباس درخصوص خیابان پیشنهادی برابر وضعیت موجود از معبر طرح تفضیلی به مسکونی با تراکم متوسط واقع در آزادگان موضوع چهارم مورد بحث در پارلمان شورای شهر بندرعباس بود که این مسئله هم بدون وجود مخالف به تصویب رسید.

موضوع پنجم بررسی نامه شماره ۲۳۱۶۰/۱ مورخ ۴/۳/۹۸ شهرداری بندرعباس درخصوص جلب مشارکت و همکاری بخش خصوصی از طریق هلدینگ یا کارگزاری های فعال در جهت تحقق مسیر تسویه بدهی نقد و غیر نقد بود که که با پیشنهاد کیانوش جهانبخش رئیس کمسیون حقوقی شورای شهر بندرعباس برای بررسی در کمسیون برنامه و بودجه از دستور کار خارج شد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «فردای هرمزگان» بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Fardaye_Hormozgan@Yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار