صفحه نخست    سیاسی    اجتماعی    فرهنگ و هنر    ورزشی    اقتصادی    درباره ما    تماس    پیوندها  
سه شنبه، 25 تیر 1398 - 03:47   
  سرخط خبرها:  
 آخرین مطالب
  ادامه سقوط آزاد نرخ ارز/قیمت دلار به ۱۲۲۵۰ تومان رسید
  انتصاب ۳ عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره جدید
  هفت مورد مشکوک تب کریمه کنگو در هرمزگان ثبت شد
  مدیرکل بهزیستی هرمزگان: دستگاه‌های اجرایی باید سه درصد استخدامی معلولان را رعایت کنند
  انهدام یک باند کلان قاچاق کالا و دستگیری 89 متهم در هرمزگان
  استاندار هرمزگان در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن‌کاران برتر استان چه گفت؟
  اظهارات قائم‌مقام وزیر صنعت در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران برتر هرمزگان
  گفت و گوی محمدعلی نجفی با برادر مرحومه میترا استاد  
  کشف خودروی میلیاردی قاچاق در بندر خمیر
  فهرست نهایی داوطلبان نهمین دوره انتخابات اتاق‌ بازرگانی بندرعباس منتشر شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 8585صفحه نخست » آخرین عناوین خبریسه شنبه، 4 تیر 1398 - 12:15
واکنش شهرداری بندرعباس به گفته های مدیرعامل آب و فاضلاب شهری هرمزگان
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهر بندرعباس گفت: پساب فاضلاب شهر بندرعباس شور است و قابل‌استفاده برای فضای سبز نیست و نیاز به تصفیه و شیرین سازی دارد؛ هزینه‌های تمام‌شده خرید آب مناسب فضای سبز از پساب فاضلاب بسیار گران‌تر از شهرهای دیگر است و ما به دنبال راه‌های کم‌هزینه‌تری هستیم.
  

به گزارش فردای هرمزگان، مصطفی خادم صبح امروز در نشستی خبری اظهار کرد: فضای سبز شهری شاید به‌عنوان تنهاترین بخشی در محیط شهری که باید خدمات اکوسیستمی ارائه و فوایدش به محیط زیستی شهری برسد، کار می‌کند.

وی افزود: شهرهای ما باید با طبیعت عجین باشند و این موضوع باید در شهرسازی نوین لحاظ شود، از بارزترین جلوه‌های فضای سبز درختان است و رویکرد ما حفظ و افزایش گونه‌های سازگار با محیط شهر است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهر بندرعباس تصریح کرد: بندرعباس در منطقه پوششی خلیج عمانی قرارگرفته و خشک و کم آب است و تبخیر سالانه بالایی دارد و محدودیت رویشی بیشتر و زحمت نگهداری نیز بالاتر و سخت‌تر است، کار ما برای رویش گیاهان ست است.

خادم عنوان کرد: دما و هوا، خاک و آب عوامل مؤثر و حیاتی در رویش و نگهداری گیاهان هستند، ما باید شرایط ایده‌آل را در محیط شهری ایجاد کنیم متأسفانه منابع آبی و خاکی و آبی در بندرعباس در اختیار نداریم، وجود سطح ایستابی بالا نیز محدودیت و هزینه دیگری برای ما به وجود آورده است.

وی خاطرنشان کرد: وجود درختان قدیمی میراث زنده شهر است و نیاز به توجه و هزینه دارد، همچنین خاک‌های شور و اتفاقات و محدودیت‌های اضافی ایجاد شده که باید به آن‌ها توجه کنیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهر بندرعباس بیان کرد: یکی از عوامل محدودکننده ما در کاشت درختان مسائل فرهنگی است، گاهی درختان کنده و خرد می‌شوند و از بین می‌روند.

خادم ابراز کرد: سازمان فضای سبز در حال حاضر با عنوان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با تغییر وظایفی شناخته می‌شود، هرچه در حوزه بصری شهر، درختان، مبلمان شهری، المان‌ها، نمای ساختمان‌ها و ... وجود دارد به این سازمان مربوط می‌شود.

وی اضافه کرد: بحث فضای سبز تنها بحثی اکولوژیکی نیست، باید ایجاد موازنه بین شهر و بستر طبیعی صورت بگیرد تا محیط شهری پایداری داشته باشیم، باید به محیط طبیعی شهر احترام بگذاریم و ما نیز به این موضوع توجه داریم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهر بندرعباس اظهار کرد: در مسائل اجتماعی و تفریح مردم و همچنین زیباسازی از جنبه‌های دیگر فعالیت‌های این سازمان است، از دیگر برنامه‌های مهم با افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد و توسعه منابع آب‌رسانی، مدیریت و کیفیت ارتقای شرکت‌های فضای سبز، بهسازی پارک‌ها موجود، ساماندهی منظر شهری، کاشت و توسعه درختکاری معابر و شبکه سبز شهری با حفظ اصول اکولوژی شهر بندرعباس، جلب مشارکت مردم در حفظ و گسترش فضای سبز، افزایش کارایی سازمان و تقویت بنیه علمی کارشناسی و برخورد دانش‌محور با مسائل منظر شهری است.

خادم افزود: بحران آب از محدودیت‌های مهم در فضای شهری است، حدود صد و 90 انشعاب آب داریم، از این تعداد صد و 45 کنتور دار شدند و در این میان سرقت کنتور هم داشتیم و حدود 50 کنتور از مدار خارج شدند، 36 لیتر بر ثانیه قبض آب برای سازمان صادر می‌شود، این میزان آب جاهایی است که بیشترین میزان مصرف را داریم و 95 لیتر بر ثانیه کل مصرف ماست و 64 لیتر بر ثانیه مصرف آب شرب ماست.

وی ادامه داد: پیک مصرف آب در بندرعباس در مردادماه است در سال گذشته مجوز 400 کنتور را داشتیم که به حدود صد و 90 کنتور رسیده  و برآورد ما در بدترین حالت ممکن در پیک مصرف و بدترین مکان‌ها 64 لیتر بر ثانیه است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهر بندرعباس عنوان کرد: در تهیه کنتور همکاری‌های لازم صورت نگرفته و ما نتوانستیم خیلی جاها را کنتور دار کنیم، در حوزه مقابله با بحران آب، زه آب‌ها و منابع آبی جدیدی را شناسایی کردیم، استفاده بهتر از چاه‌ها، توسعه آبیاری نوین، آموزش مصرف بهینه، استفاده از استراتژی بوم گرایی را نیز داشته‌ایم.

خادم تصریح کرد: فضای سبز با آب شرب شهری زنده شده است، اما امروز به دنبال کاهش مصرف آن هستیم و در سه نقطه آب‌شیرین‌کن گذاشته‌ایم و نصب دستگاه تصفیه فاضلاب در بوستان الزهرا را اجرایی کردیم.

وی در خصوص پساب فاضلاب شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: پساب فاضلاب شهر بندرعباس شور است و قابل‌استفاده برای فضای سبز نیست و نیاز به تصفیه و شیرین سازی دارد؛ هزینه‌های تمام‌شده خرید آب مناسب فضای سبز از پساب فاضلاب بسیار گران‌تر از شهرهای دیگر است و ما به دنبال راه‌های کم‌هزینه‌تری هستیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهر بندرعباس بیان کرد: هزینه‌هایی که در بودجه پیش‌بینی‌شده برای پرداخت هزینه‌های خرید پساب فاضلاب کافی نیست، امیدواریم در خصوص پساب نیز با یک شرکت به توافق برسیم.

خادم ابراز کرد: سرانه فضای سبز شهری بندرعباس 6.2 مترمربع است و با افزودن کمربند سبزی به بیش از 11 مترمربع می‌رسد.

وی اضافه کرد: اجرای طرح پلیس فضای سبز را در برنامه داریم تا از قطع درختان و مصرف غیرمجاز از فضای سبز جلوگیری کنند، نیروهای پلیس فضای سبز را از میان نگهبانان پارک‌ها انتخاب کرده و برای این منظور آموزش می‌دهیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهر بندرعباس اظهار کرد: حدود 200 پرونده قضایی در قطع درختان در سال 97 در شهر بندرعباس داشته‌ایم و به جد به دنبال پیگیری قضایی صدمه به فضای سبز شهری هستیم.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
  فهرست نهایی داوطلبان نهمین دوره انتخابات اتاق‌ بازرگانی بندرعباس منتشر شد
  گفت و گوی محمدعلی نجفی با برادر مرحومه میترا استاد  
  استاندار هرمزگان در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن‌کاران برتر استان چه گفت؟
  اظهارات قائم‌مقام وزیر صنعت در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران برتر هرمزگان
  کشف خودروی میلیاردی قاچاق در بندر خمیر
  انهدام یک باند کلان قاچاق کالا و دستگیری 89 متهم در هرمزگان
  مدیرکل بهزیستی هرمزگان: دستگاه‌های اجرایی باید سه درصد استخدامی معلولان را رعایت کنند
  انتصاب ۳ عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره جدید
  هفت مورد مشکوک تب کریمه کنگو در هرمزگان ثبت شد
  ادامه سقوط آزاد نرخ ارز/قیمت دلار به ۱۲۲۵۰ تومان رسید
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «فردای هرمزگان» بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Fardaye_Hormozgan@Yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار