صفحه نخست    سیاسی    اجتماعی    فرهنگ و هنر    ورزشی    اقتصادی    درباره ما    تماس    پیوندها  
دوشنبه، 4 شهریور 1398 - 10:40   
  سرخط خبرها:  
 آخرین مطالب
  ظریف پس از حضور در نشست جی ۷: مسیر پیش رو دشوار است، اما به امتحان کردنش می‌ارزد
  داریوش اسدزاده درگذشت
  کفش طلای ساحلی ایران به فوتبالیست هرمزگانی رسید
  بالابر حمل بار در چاله آسانسور جان یک نفر را گرفت
  بهره‌برداری از پروژه‌های دومین روز هفته دولت در شهرستان بندرلنگه
  صالحی خبر داد: اجرای حکم اعدام سرکرده باند بین‌المللی مواد مخدر موسوم به هوشنگ
  تورم ۴۲ درصد شد
  اولین تصویر دیده شده از مزدک میرزایی در شهر لندن  
  آیین بهره برداری از دبستان شهید آبسواران بندرعباس  
  انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی خلیفه خود خوانده داعش
- اندازه متن: + -  کد خبر: 8335صفحه نخست » آخرین عناوین خبریدوشنبه، 9 اردیبهشت 1398 - 14:27
در صد و سیزدهمین جلسه شورای شهر بندرعباس چه گذشت؟
صدوسیزدهمین جلسه فوق‌العاده رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار جلسه "تجلیل و تکریم از خادمان مردم در پارلمان محلی شهر بندرعباس و آئین تقدیر از روسای ادوار گذشته شورای اسلامی شهر بندرعباس به مناسبت روز شوراها" برگزار شد.
  

به گزارش فردای هرمزگان، صدوسیزدهمین جلسه فوق‌العاده رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با حضور امینی زاده شهردار بندرعباس، دستوان مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان، مدرس معاونت امور عمرانی استانداری هرمزگان، کناری زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بندرعباس با دستور کار جلسه "تجلیل و تکریم از خادمان مردم در پارلمان محلی شهر بندرعباس و آئین تقدیر از روسای ادوار گذشته شورای اسلامی شهر بندرعباس به مناسبت روز شوراها" برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: امروز مصادف 9 اردیبهشت و روز شوراهاست، روزی که منتخبین مردم آیینی را جشن می‌گیرند که نشانگر تبلور فکری یک جامعه است.

فیصل دانش افزود: اگر پیشکسوتان این سختی‌ها را نمی‌کشیدند امروز شورا، شهرداری و پیشرفت فیزیکی شهر ما نبود، پیام امروز شورا این است که اعتقاد به کار شورایی و حفظ احترام پیشکسوتان داریم.

وی تصریح کرد: 20 سال از عمر شورا می‌گذرد، برای اینکه روبه‌جلو برویم و اشتباه نکنیم باید به گذشته و پیشکسوتان نگاه کنیم و از آن‌ها درس بگیریم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: وقتی بین خود و دنیا مقایسه کنیم می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم، در دنیا مردم به‌جای رأی دادن به فرد به برنامه‌های افراد رأی می‌دهند، ما گروه‌های سیاسی می‌سازیم و وارد عرصه انتخابات می‌شویم و افرادی با افکار مختلف انتخاب می‌شوند و در کنار هم قرار می‌گیرند و اختلاف‌نظرها اجتناب‌ناپذیر می‌شود.

دانش افزود: برای اولین بار در شهریور 97 جلسات منظم هیئت‌رئیسه گذاشتیم و بنا را بر این گذاشتیم یک نفره تصمیم‌گیری نشود و این اتفاق خوبی در کار شوراست.

وی ادامه داد: همواره دغدغه شوراها عدم برنامه‌ریزی‌ها بوده است، شورای پنجم از ابتدای کار خود به شهرداری اصرار داشته که باید برنامه پنج‌ساله داشته باشد و داریم به سمتی می‌رویم که با برنامه جلو رویم تا اگر اعضای شورا و شهردار عوض شدند کارها انجام شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: همفکری و جمع‌کردن دیدگاه‌ها باهدف حل مشکلات کار بسیار خوبی است و این گردهمایی مثل ذره‌بینی است ذرات مختلف نور را در یک نقطه متمرکز کرده است.

کناری زاده افزود: شهر بندرعباس به‌عنوان یک مرکز و دروازه تجاری کشور دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده است و آنچه تاکنون کارشده بخش کوچکی از این ظرفیت‌هاست و ظرفیت‌های شناخته‌نشده بسیاری هست که نیاز به شناسایی و استفاده دارد.

وی تصریح کرد: همسو کردن و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی از کارهایی است که شورا می‌تواند انجام دهد، همچنین در جلب مشارکت واحدهای مختلف اقتصادی نیز می‌تواند مؤثر باشد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بندرعباس خاطرنشان کرد: چرا شهر بندرعباس با ترین هایی که دارد ترینی منفی به نام بافت فرسوده دارد؟ این مسئله باید حل شود، ایجاد منابع درآمدی جدید برای شهرداری نیز نیاز به ایده‌ها و مشارکت اعضای شورای شهر دارد.

کناری زاده اضافه کرد: شورا همچنین باید در زمینه ایجاد احساس آرامش در مردم قدم‌هایی بردارد، از شورا می‌خواهم جهت یافتن راهی برای نظم‌بخشی به شهر بندرعباس به ما کمک کند.

وی افزود: شورا فردی به‌عنوان شهردار انتخاب کرده و باید با هم‌فکر کنیم چه می‌توانیم انجام دهیم که عملکرد شهردار رو به بهبود داشته باشد، باید حواسمان جمع باشد که زود دیر می‌شود و دیر یا زود اعضای فعلی هم جز اعضای ادوار شورا خواهند بود و باید فکری کنند تا دیر نشده کاری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرعباس نیز در این جلسه به بیان بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شوراهای اسلامی شهرها و روستاها پرداخت و ابراز کرد: تاکید مقام معظم رهبری به بحث شوراها نشان‌دهنده جایگاه مهم شوراهاست که در تحکیم پایه‌های انقلاب نقش مؤثری داشته است.

ابراهیمی افزود: به لحاظ دینی نیز شوراها جایگاه به خصوصی دارند، چندین اصل قانون اساسی نیز به بحث شوراها پرداخته است، خروجی همه‌کاره‌ای مسئولین و نمایندگان باید منجر به کاهش مشکلات مردم شود، یکی از مهم‌ترین ارکان در این زمینه شوراها هستند.

وی بیان کرد: یکی از مترقی‌ترین نظام‌ها مردم‌سالاری دینی است که ما در جمهوری اسلامی داریم و شاخصه آن شوراهای ما هستند، هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به خلق نیست و از اعضای شورا می‌خواهم این موضوع را مدنظر قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرعباس اظهار کرد: وقتی فردی با رأی مردم انتخاب می‌شوند مردم انتظار دارند کارهایش باعث کاهش مشکلات شود و باید توجه کنیم برآیند کارهای هر فرد اعتماد مردم به‌نظام را رقم می‌زند و اعضای شورا می‌توانند در افزایش اعتماد عمومی مردم نقش مؤثری داشته باشند.

ابراهیمی افزود: هیچ شورایی با استفاده از خرد جمعی دچار مشکل نشده است و از نظر بنده باید از ظرفیت اعضای ادوار شورای اسلامی استفاده کرد.

وی اضافه کرد: اختلاف سیاسی و سلیقه اشکالی ندارد اما نباید به دلیل این اختلاف‌ها منافع مردم مورد بازیچه قرار گیرد، نباید هدف را گم کنیم.

شهردار بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: شوراها مصداق جمهوری اسلامی و نماد مردم‌سالاری دینی هستند و این امری بسیار ارزشمند است.

عباس امینی زاده عنوان کرد: روز شوراها را به اعضای فعلی و ادوار شوراها تبریک می‌گویم، شوراها سرمایه اجتماعی ارزشمندی هستند و جا دارد از زحمات همه آن‌ها تشکر کنیم.

وی ادامه داد: نمی‌توان گفت اگر اتفاق خوبی افتاده یا مشکلی وجود دارد متعلق به اکنون است و در تمامی موارد زنجیروار به هم وصلیم و همه به هویت و تاریخچه گذشته هم مربوط هستیم.

شهردار بندرعباس افزود: فلسفه شورا ایجاد ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی و مردم بوده و هست، وجود اعضای شورا مصداق اعتماد و مشارکت مردم است.

وی خاطرنشان کرد: هرچه اندیشه‌ها در شورا بزرگ‌تر و اشرافیت‌های علمی قوی‌تر باشد روند توسعه شهری قوی‌تر خواهد بود و در سال‌های گذشته اتفاقات خوبی در این شهر رخ‌داده و این نشان از تلاش‌های خوب همه دارد و البته شاید نیاز به برنامه‌ای منسجم و قوی برای توسعه شهر بندرعباس داشته باشیم.

شهردار بندرعباس ادامه داد: همه ما آسیب‌های این شهر را می‌دانیم اما برنامه راهبردی و عملیاتی را باید بیابیم، هرکدام از ما به فراخور زمان برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم تا مشکلات مردم به حداقل برسد اما اگر بخواهیم همه مشکلات مردم حل شود باید به افق بلندمدت برنامه‌ریزی‌ها تکیه کردم و تنها توجه به جزئیات کاری از پیش نمی‌برد.

امینی زاده افزود: در بافت فرسوده آقای فرج زاده شروع به بازگشایی معابر کرد، فعالیت‌های اجتماعی و ایجاد فرهنگسراها در دوره‌های بعد شروع شد و ما هم به سمت پیروی از این الگوها رفتیم ما هم اگر بخواهیم راه توسعه قوی را پیش ببریم مجبوریم از الگویی موفق به‌صورت بومی‌سازی شده استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در کار ما نیز عیب و ایرادهایی هم هست و نمی‌شود منکر آن شد اما می‌شود از علم و تجربه و همراهی همه اعضای کنونی و ادوار شورا می‌توان در جهت توسعه شهر بندرعباس استفاده کرد.

اولین رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: وقتی اولین شورای شهر تشکیل شد مردم تحت تأثیر انگیزه‌های آن زمان انتظار یک پارلمان محلی را داشته باشند اما قوانینی که به دست و پای شورا زنجیر شد قوانینی نبود که انتظارات مردم را برآورده کند و شورای شهر را به شورای شهرداری تبدیل کرده است.

غلامحسین عطایی افزود: در همه ادوار مردم می‌گویند شورا کاری نمی‌کند اما نمی‌دانند شورا نمی‌تواند کاری کند مگر قوانین عوض شود، در بیستمین سال تشکیل شوراها هنوز مشکلات حل‌نشده اما هنوز می‌توان کاری کرد، اولین وظیفه شورا انتخاب شهردار است.

وی تصریح کرد: ما در این 20 سال شهروند پروری نکرده‌ایم، شهروند کسی است که در شهر احساس مسئولیت می‌کند، وقتی المانی که شهرداری نصب می‌کند و روز بعد تخریب می‌شود به این معنی است که روی شهروند پروری که از وظایف شورا و شهرداری است صورت نگرفته است.

اولین رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: مردم نباید تنها پول دهند بلکه باید در پروژه‌های شهرداری مشارکت داشته باشند و از نظرات و ایده‌های آن‌ها استفاده کنیم و این استفاده از ایده‌های مردمی مسئولیت‌پذیری را در آن‌ها پرورش می‌دهد.

دومین رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه عنوان کرد: شهروند پروری قطعاً آرمان‌خواهی ارزشمندی است اما از عهده هیچ شورایی برنمی‌آید، اگر شورای شهر کشورهایی چون فرانسه بود که کل اختیار شهر در دست شورا است شاید امکان‌پذیر بود و با این شرایط شورا اگر وظایف خود را هم انجام دهد کافی است و برای شهروند پروری آموزش‌وپرورش باید ورود کند.

علیرضا حیدری پوری اضافه کرد: باید جلساتی برگزار شود و ببینیم شورا چه کرده و چه باید می‌کرده، من هر بار از کنار خور شهناز رد می‌شوم یاد کار آقای جهانبخش می‌افتم و بعدازآن هم هنوز آن فاضلاب روان است و امیدوارم فکری به حال آن شود.

وی ابراز کرد: از شورا ممنون هستیم که ما را دعوت کردند چون کسی از این کارها نمی‌کند!

رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه افزود: شورا ظرفیت خوبی در قانون اساسی جمهوری اسلامی است و تشکیل شوراها برگ زرینی در دفتر عملکرد نظام است و این‌که چقدر در کارش موفق بوده باید آسیب‌شناسی شود.

صالح دریانورد بیان کرد: اگر به عملکرد شوراها در استان نگاه کنیم می‌بینیم بسیاری شهرها و روستاها متحول شده‌اند و در مردم امید ایجاد کرده‌اند و علی‌رغم همه مشکلاتی که در کار شوراها وجود دارد عملکرد شوراها در کل استان و کشور را مثبت می‌بینیم اما اینکه هر شورایی چه عملکردی داشته جای بحث دارد و مردم بهترین داورها هستند.

وی اظهار کرد: نباید بین شوراها فاصله باشد و شوراها باید هم افرایی داشته باشند، اشتباهات گذشته را تکرار نکند و عملکردهای مثبت را ادامه دهد و به بهبود کارها کمک کند.

رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: نمی‌شود کتمان کرد که می‌توانیم از محدود ظرفیت‌های شورا استفاده کنیم و تغییراتی را در محیط زندگی و روحیات مردم ایجاد کنیم، ما مشکلاتی ساختاری در بندرعباس داریم که باید به آن‌ها فکر شود.

دریانورد افزود: باید چالش‌ها را شناسایی کنیم و نگذاریم چالش‌ها به بحران تبدیل شوند، بحث فاضلاب یکی از مشکلات اساسی شهر است و باید یکی از اولویت‌های شورا و شهرداری باشد، از هرجایی آغاز کنیم خوب خواهد بود، ما نیز برای کمک به شورا آمادگی داریم.

وی اضافه کرد: بنده معتقدم شورا و مدیریت شهری این ظرفیت را دارد که مشکلات شهری را حل کند که نیاز به استمرار و تلاش و پایش دارد.

رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: در مورد عوارض آلایندگی به‌حساب سازمان امور مالیاتی ریخته می‌شود، تاکنون هیچ‌رقمی از سوی این سازمان مبنی بر اینکه عوارض آلاینده بین چند شهرستان مشترک است گفته نشده، اما در پشت‌صحنه این تقسیم انجام‌شده و این اعضای شورا هستند که باید مطالبه گری در این زمینه داشته باشند.

رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: با آسیب‌شناسی می‌توان فهمید معضلات نتیجه مطالعات اشتباه و عدم نظارت درست است، در خصوص فاضلاب شهر بندرعباس مطالعه طرح اشتباه بوده است.

ابراهیم شهابی پور تصریح کرد: اگر بحث شهروند پروری نقایصی دارد حتماً مطالعات آموزشی آموزش‌وپرورش نیز اشکالات و نواقصی دارد، حتماً باید کارها را بر اساس نظرات کارشناسی انجام شود و در انتخاب مشاورین دقت شود و بازنگری به‌موقع در طرح‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: حتماً باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود، اگر در دنیا کارهای بزرگی انجام می‌شود به دلیل استفاده از بخش خصوصی است، درجایی که بسته‌های تشویقی برای سازندگان تعریف شد تحولات عظیمی در ساخت‌وساز شهر ایجاد شد و البته ایراداتی هم داشت که بازهم مربوط به‌اشتباه در مطالعات بوده است.

رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد: در خصوص طرح‌هایی مثل خور شیلات، پلاژ بانوان و ... که درگذشته آغازشده باید دید روند نظارت بر اجرا و استفاده از مشاورین و کار مشاورین چگونه بوده و باید آسیب‌شناسی شود.

رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه بیان کرد: با فرصت کمی که داریم نتیجه‌ای نمی‌گیریم و نیاز به سمیناری داریم تا بتوانیم مشکلات را بررسی کنیم و به ارائه راه‌حل‌های مناسب بپردازیم.

علی حاجی پور افزود: از شهردار و رئیس شورای شهر می‌خواهم از رفیعی، مرادی زاده و رنجبر که از شهرداران مناطق هستند قدردانی شود چراکه همیشه پاسخگوی مشکلات مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات شهری بسیار هستند، دیوارنویسی، کاشت بی‌رویه و بدون بررسی و مطالعه درختان و بسیاری مشکلات دیگر که در این جلسه مجال گفتنشان نیست.

قریشی، رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه ابراز کرد: امروز روز شورا بود اما تبلیغاتی در سطح شهر صورت نگرفته که امیدواریم در روز معلم شاهد این انفعال نباشیم.

جمشید رئیسی، رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: اگر دوران خدمتم نتوانستیم کاری در برابر انتظاراتشان انجام دهیم و اگر کوتاهی صورت گرفته از شهروندان پوزش می‌خواهم.

رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه بیان کرد: رضایت مردم را به دست آوردن در شورا با توجه به اختیارات شورا کار بسیار سختی است.

راحله ملایی افزود: شورا دچار روزمرگی شده و تنها مشکلات شهرداری را به‌عنوان نهادی نظارتی بررسی می‌کند و کیفیت آن نیز جای بررسی دارد.

وی تصریح کرد: هماهنگی باید بین شورا و دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود، متأسفانه دستگاه‌های اجرایی شورا را قبول ندارند و تعامل خوبی ندارند و این مشکل باید حل شود.

مهران نجاتی، رئیس ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه از تلاش رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس برای شکل‌گیری این گردهمایی تشکر کرد.

رئیس ادوار و عضو کنونی شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه عنوان کرد: حرمت امامزاده با متولی آن است و مردم بهتر می‌توانند مشکلات خود را بشناسند و حل کنند اما متأسفانه دولتی‌ها از این ظرفیت غافل شده‌اند.

پرویز سالاری افزود: قدرت اجتماعی پایه قدرت‌های دیگر است و یکی از ارکان اصلی سرمایه اجتماعی اعتماد مردم است و شورا و اعضای آن نتیجه اعتماد مردم است.

وی اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنم یک دبیرخانه شورای ادوار تشکیل دهیم و از این ظرفیت اجتماعی استفاده کنیم هرماه جلساتی برگزار شود.

رئیس ادوار و عضو کنونی شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: امیدواریم در جهت ارتقا وضعیت شهر و استان خود بتوانیم قدم‌های مثبتی برداریم.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: اگر می‌بینیم نقصی وجود دارد که مطابق میل مردم نیست و توسعه متوازنی در حوزه‌های مختلف صورت گرفته به دلیل گسستی که بین برنامه‌های شوراها وجود داشته است.

کیانوش جهانبخش افزود: برای همه افرادی که تلاش می‌کنند قدمی برای بهبود وضعیت مردم بر دارند آرزوی موفقیت می‌کنم و اعضای ادوار شوراها با سرمایه مردم تبدیل به نیروهای توانمندی شدند و می‌توانند مدیریت‌های کلان استان را به عهده بگیرند و باید از این ظرفیت استفاده شود.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه افزود: چند خلا و مشکل در شورا داریم که اگر اصلاح شود اتفاقات خوبی می‌افتد، اگر هر عضو استقلال رأی داشته باشد فارغ از هرگونه دیدگاهی که دارد و همین وظیفه‌ای که داریم را به‌درستی انجام دهیم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

اسماعیل بواشه افزود: یکی از خلا هایی که در شهر بندرعباس داریم این است که افراد با دیدگاه‌های مختلف سیاسی هیچ ارتباطی با هم ندارند، و این یکی از ضعف‌های اصلی شهر بندرعباس است، اگر مدیریت یکپارچه شهری اتفاق بیفتد شورا به جایگاه واقعی خود خواهد رسید.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: شورای ما از وزن مناسبی برخوردار بوده از دولا اصلاحات تشکر می‌کنم که سفره شوراها پهن شود تا بتوانیم دورهم جمع‌شویم، دولت‌های بعدی خیلی سعی کردند در کار شورا خلل ایجاد کنند.

آبتین امیری افزود: توقع ما این است که در خصوص آموزش اعضای شورا کوشا باشند و اعضایی که در دوره‌های قبل بودند به‌جای تلاش برای آرزوهای شخصی خود به آرزوهای جامعه بپردازند و بجای استفاده از سابقه و آگاهی خود برای گرفتن جایگاه‌ها به مشکلات مردم برسند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه تصریح کرد: اعضای ادوار شورا سرمایه‌های اجتماعی هستند، بندرعباس شهری تجاری است و سؤال من این است که آیا تاکنون فراخوانی برای گردهمایی نخبگان داشته‌ایم؟

احمد عامری سیاهوئی افزود: آیا هنوز روالی که مردان انقلاب پیش گرفتند و برای گام دوم انقلاب کاری صورت گرفته است، امیدواریم استاندار، فرماندار و شهردار همفکری داشته و در این زمینه قدم مثبتی بردارند.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه تصریح کرد: از اعضای ادوار شورای شهر می‌خواهیم در حوزه شهرداری و شوراها در جهت پیشبرد اهداف ما کمک کنند.

منشی شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه بیان کرد: ما فضای سبز مناسب نداریم و 40 سال است می‌گوییم فاضلابی به دریا نمی‌ریزیم اما هروز بیشتر ریخته می‌شود، زیرساخت مناسب برای توسعه حمل‌ونقل عمومی نداریم، دستاوردی نداریم که بگوییم از این دریا سیانت کردیم.

مجید عسکری زاده افزود: استفاده نکردن از نخبگان و معتمدین بومی باعث شده هرکس در هر دولت بلایی سر ساحل بیاورد، آقای دریانورد باید پاسخگوی ما باشد که چه مبلغی سهم شهرداری است و چقدر پرداخت‌شده است.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
  رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان: دانش آموزان می توانند بدون آزمون دانشجوی پیام نور شوند
  آماده برگزاری انتخابات الکترونیکی در هرمزگان هستیم/احزاب سیاسی در استان به نوعی بی‌انگیزگی دچار شده‌اند
  اولین تصویر دیده شده از مزدک میرزایی در شهر لندن  
  حجت الاسلام «عبادی زاده» در مراسم آغاز هفته دولت در بندرعباس چه گفت؟
  اتوبوس حامل بازیکنان آذرخش بندرعباس دچار سانحه شد
  انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی خلیفه خود خوانده داعش
  فاتحه خوانی روحانی و جهانگیری بر سر مزار آیت الله هاشمی  
  آیین بهره برداری از دبستان شهید آبسواران بندرعباس  
  استاندار هرمزگان: مردم باید قدر مقاومت خود را بدانند/ضعف ما در نحوه‌ی اطلاع‌رسانی است
  تورم ۴۲ درصد شد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «فردای هرمزگان» بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Fardaye_Hormozgan@Yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار