صفحه نخست    سیاسی    اجتماعی    فرهنگ و هنر    ورزشی    اقتصادی    درباره ما    تماس    پیوندها  
دوشنبه، 4 شهریور 1398 - 10:42   
  سرخط خبرها:  
 آخرین مطالب
  ظریف پس از حضور در نشست جی ۷: مسیر پیش رو دشوار است، اما به امتحان کردنش می‌ارزد
  داریوش اسدزاده درگذشت
  کفش طلای ساحلی ایران به فوتبالیست هرمزگانی رسید
  بالابر حمل بار در چاله آسانسور جان یک نفر را گرفت
  بهره‌برداری از پروژه‌های دومین روز هفته دولت در شهرستان بندرلنگه
  صالحی خبر داد: اجرای حکم اعدام سرکرده باند بین‌المللی مواد مخدر موسوم به هوشنگ
  تورم ۴۲ درصد شد
  اولین تصویر دیده شده از مزدک میرزایی در شهر لندن  
  آیین بهره برداری از دبستان شهید آبسواران بندرعباس  
  انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی خلیفه خود خوانده داعش
- اندازه متن: + -  کد خبر: 7972صفحه نخست » اخبار مهمشنبه، 29 دی 1397 - 14:24
در آئین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان چه گذشت؟
از وعده معاون وزیر جهت برگزاری نمایشگاه کتاب هرمزگان در سالجاری تا حمایت قاطع استاندار با حضورش در این مراسم از «کمالی»
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگرچه تردیدی در امکان اجرای نمایشگاه استانی کتاب به وجود آمد اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم است در هفته‌های پایانی بهمن‌ماه و هفته‌های آغازین اسفندماه این نمایشگاه را برگزار کند.
  

از وعده معاون وزیر جهت برگزاری نمایشگاه کتاب هرمزگان در سالجاری تا حمایت قاطع استاندار با حضورش در این مراسم از «کمالی»به گزارش فردای هرمزگان، علی بندرعباسی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در فرهنگسرای طوبی بندرعباس اظهار کرد: تمامی کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در این مدت با بنده همکاری زیادی کردند و سپاسگزار تمامی اهالی فرهنگ و هنر از انجمن‌ها تا فعالین رسانه هستم.

وی ادامه داد: در این شش ماه که در سمت سرپرستی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان خدمت کردم شاهد همدلی و هماهنگی تمامی جامعه فرهنگ و هنر استان بودم که نشان‌دهنده توانمندی و وفاق در استان هرمزگان است.

سرپرست سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان افزود: اطمینان دارم دکتر کمالی می‌تواند در ادامه راه، مسیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان را در مسیر توسعه قرار دهد.

بندرعباسی ابراز کرد: امیدوارم با همکاری و حمایت مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری هرمزگان تمامی برنامه‌های این مجموعه به بهترین شکل عملی شود.

بی‌توجهی به فرهنگ هرمزگان ضررهای غیرقابل جبرانی دارد

احمد مرادی نیز در این جلسه اظهار کرد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که سرانجام وضعیت این نهاد در هرمزگان را مشخص و دغدغه جدی و مهم اهالی فرهنگ و هنر را برطرف کرد، تقدیر می‌کنم.

وی با بیان اینکه خدمت در عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی سخت و سنگین است و نیاز به عشق و توانمندی دارد که امیدوارم دکتر کمالی بتواند در این حوزه بزرگ با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها موفق باشد، افزود: خدمات دکتر درویش نژاد نیز قابل‌تقدیر و ستایش است و استفاده از توانمندی این مدیر موفق در همدان نشان‌دهنده قابلیت‌هایش بوده است.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان ظرفیت و پتانسیل بالایی وجود دارد و همگی به آن اشراف دارند، تصریح کرد: هرمزگان آسیب‌پذیری‌های بسیاری دارد و نیاز به توجه و هزینه در این بخش داریم زیرا بی‌توجهی به آن سبب ضرر غیرقابل جبرانی می‌شود.

مرادی با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌های استان هرمزگان حمایت و پشتیبانی شود، خاطرنشان کرد: حیف است ظرفیت‌های هرمزگان همچون زنده‌یاد ناصریا همچون در عرصه موسیقی، نمایش که همواره در جشنواره‌ها می‌درخشد و عرصه‌های قرآنی که نام هرمزگان همواره ممتاز است، به‌خوبی بهره گرفته نشود.

وی عنوان کرد: هفته‌نامه‌های فعالی در هرمزگان وجود دارد که روزبه‌روز رو به خاموشی می‌روند و در شرایط کنونی ازلحاظ اقتصادی نمی‌توانند سرپا بمانند و نیاز به یک فکر و حمایت جدی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری هرمزگان دارد که خاموشی هرکدام از بین رفتن یک فکر است.

هرمزگان احتیاج شدیدی به کتابخانه دارد

همچنین سید مصطفی ذوالقدر هم در ادامه این نشست اظهار کرد: ایام دهه فجر روزهای مبارکی است که نباید فراموش کنیم چگونه انقلاب اسلامی به وجود آمد.

وی افزود: امام خمینی(ره) خود اساس انقلاب اسلامی و در جهان نادر بود و با همراهی آحاد مردم در مقابل رژیم طاغوت ایستاد و سراسر جهان را به حیرت درآورد و توانست دنیای کمونیست را بلرزاند.

نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از دکتر درویش نژاد که علاوه بر دوستی سی‌ساله توانست کارنامه موفقی از خود برجای بگذارد، باید تقدیر کرد.

ذوالقدر با اشاره به اینکه باید نیروهای هرمزگانی لایق به استان‌های دیگر بروند تا بتوانند سبب افتخار هرمزگان باشند، عنوان کرد: دکتر کمالی از نیروهای متدین و توانمندی است که قطعاً می‌تواند در سمت خود موفق باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هرمزگان احتیاج شدیدی به کتابخانه دارد و کمبودهای زیادی در این مسیر وجود دارد که نیاز به پیگیری برای رفع این کمبودها است.

موسیقی هرمزگان می‌تواند در عرصه‌های جهانی سبب افتخار کشور باشد

علیرضا درویش نیز نژاد در این جلسه اظهار کرد: فرهنگ فاطمی، فرهنگ گریه نیست بلکه فرهنگ عظمت اندیشه و تبیین مبانی فکری در گستره گیتی است.

وی با بیان اینکه آنچه امروز در فلسفه خلقت نهفته، سه واژه کلیدی در آمادگی بودن، شدن و رفتن است، افزود: فرهنگ و ارشاد اسلامی مصداقی برای توسعه متوازن و عدالت فرهنگی است که در سیاست‌گذاری‌های دولت تدبیر و امید به‌خوبی نمایان است.

مدیرکل سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ابراز کرد: خدا را سپاسگزارم که چهار سال در خدمت جامعه فرهنگ و هنر هرمزگان بوده و توانستم خادمی برای آن‌ها باشم.

درویش نژاد با بیان اینکه   هیچ‌گاه معنویت ایجاد شده توسط نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در حوزه فرهنگ و هنر استان را فراموش نمی‌کنم، تصریح کرد: هر رویدادی که برگزار شد به پشتوانه حمایت‌ها و همراهی استاندار و مسئولین استان هرمزگان بود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ حاکم بر حوزه علمیه هرمزگان گفتار علمی بود نه پادگانی، عنوان کرد: آقای همتی، استاندار هرمزگان در شش ماه اخیر که در همدان بودم، کمک بسیاری برای عملکرد مناسبم در مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان بود که هرگز این محبت را فراموش نمی‌کنم.

مدیرکل سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه امیدوارم توسعه فرهنگ و هنر جریان مستمری در زندگی و جامعه باشد، خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز همواره پشتیبان برنامه‌های فرهنگی و هنری استان بودند که قابل‌تقدیر است و امیدوارم این همراهی ادامه داشته باشد.

درویش نژاد با اشاره به اینکه باید از تمامی پیشکسوتان فرهنگ و هنر استان همچون استاد رضایی، استاد میرزایی و استاد نعیمی تقدیر کنم که در این مدت همواره کمک راه فرهنگ و هنر هرمزگان بودند، بیان کرد: جا دارد به‌پاس تلاش و کوشش تمامی هنرمندان عرصه موسیقی هرمزگان یادی از زنده‌یاد ابراهیم منصفی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه به موسیقی هرمزگان علاقه بسیاری دارم، برای آن اصالت قائلم و معتقدم می‌تواند در عرصه‌های جهانی سبب افتخار کشورمان باشد، اضافه کرد: هنرمند اگر ندرخشد، موضوعیت ندارد مانند خورشید که اگر ندرخشد، موضوعیت ندارد.

از استاندار هرمزگان خواستار کمک مالی به نمایشگاه کتاب هستم

رضا کمالی هم در ادامه این نشست اظهار کرد: از تمامی کسانی که به این مراسم آمدند و چنین استقبالی انجام دادند سپاسگزارم، این استقبال کار و وظیفه‌ام را سنگین‌تر کرد.

وی تصریح کرد:  وقتی دوست‌های آدم قاریان قرآن، عالمین دینی و اهالی تعزیه باشند، وارسته‌ترین آدم‌ها هم‌صحبتش باشند، با اهل‌قلم و اهالی رسانه که فاضل‌ترین انسان‌هایی هستند که همواره می‌توان از آن‌ها یاد گرفت در ارتباط باشی و وقتی هنرمندان دوست یک فرد باشند به‌طور حتم این‌ها سبب نگاه مؤثرش به زندگی و جامعه خواهد بود.

مدیرکل جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان افزود: از اعتماد و حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار هرمزگان تشکر می‌کنم، نگاه و حمایت‌های استاندار هرمزگان واقعاً جای تقدیر دارد و بر روی حمایتش حساب ویژه‌ای بازکرده‌ام.

کمالی با اشاره به اینکه تمامی تلاش خود را برای اجرای مطالبات اهالی فرهنگ و هنر هرمزگان در حد توانم انجام خواهم داد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهم کرد، خاطرنشان کرد: هیچ پیش‌فرض ذهنی با هیچ‌کسی ندارم و درب اتاقم به روی همگان برای توسعه فرهنگ و هنر باز است.

وی با بیان اینکه از همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد توقع رفتار توأم با احترام با تمامی مخاطبین این اداره کل را دارم تا در عین همبستگی بتوانیم به اهدافمان دست یابیم، ابراز کرد: باید از هنرمندانی یاد کنیم که برای  ذره‌ذره توسعه و اعتبار هرمزگان وقت گذاشتند.

مدیرکل جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه اهم سیاست اجرایی‌مان در کار، سپردن فعالیت‌ها به خود انجمن‌ها و فعالیت عرصه فرهنگ و هنر است، اظهار کرد: برای معیشت هنرمندان برنامه ویژه‌ای در نظر داریم که امیدوارم بتواند برای بهبود زندگی و به‌ویژه فروش آثار هنری هنرمندان هرمزگان مثمر ثمر واقع شود.

کمالی خاطرنشان کرد: دو درخواست از استاندار هرمزگان دارم که در همین جلسه مطرح می‌کنم، نخست توجه به کمبود زیرساخت‌های هنری و ساخت خانه فرهنگ و هنر در هر شهرستان توسط شهرداری‌ها و دیگر کمک مالی به نمایشگاه کتاب را در دستور کار قرار دهند.

کمالی باید پیگیر برگزاری نمایشگاه کتاب در هرمزگان باشد

فریدون همتی نیز در این جلسه اظهار کرد: جلسه امروز جلسه مهمی است، بنده بعضاً نمی‌رسم به مراسم‌های تودیع و معارفه بروم اما پس از آموزش‌وپرورش این دومین آئین تودیع و معارفه‌ای است که شرکت می‌کنم آن‌هم به دلیل اهمیت فرهنگ و هنر است.

وی ادامه داد: صداوسیما باید در مقوله فرهنگ مصرف عملکرد بهتری داشته باشد، تنظیم نوع مصرف مردم برای همراهی با دولت و مدیران برای ایستادگی در برابر تحریم اولویت مهمی است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه پراهمیتی است که نیاز به  برنامه‌ریزی جدی برای ایجاد فرهنگ متناسب با جنگ تحریم‌ها دارد، افزود: دشمن صادرات نفت ما را هدف قرار داده درحالی‌که کشورهای اطراف متقاضی نفت هستند، پس اگر در صرفه‌جویی مصرف تلاش کنیم شاهد افزایش صادرات نفت خواهیم بود.

همتی با بیان اینکه هرچقدر کمتر مصرف کنیم و صادرات غیرنفتی خود را افزایش دهیم سبب رونق کشور می‌شود، تصریح کرد: ما باید شیرفلکه نفت خود را به روی دشمنان ببندیم نه اینکه آن‌ها ما را تحریم کنند.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان کشور ما وظیفه سنگینی دارند که در این راه می‌توانند قدم‌های بزرگی بردارند و یاری گر مسئولان کشور باشند، عنوان کرد: قدرت فرهنگیان و هنرمندان در جنگ تحریم‌ها غیرقابل‌انکار است تا در این صحنه سخت موفق بیرون بیاییم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه رفتار، متانت و توانمندی دکتر درویش نژاد قابل‌تجلیل و تقدیر است، افزود: در این مدت آقای بندرعباسی، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی نه خودش نه کسی را واسطه قرار نداد تا خود به مدیرکلی برسد.

همتی با بیان اینکه هشت تا نه گزینه برای فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان معرفی کردیم، اضافه کرد: بنده تا زمانی که به این نتیجه نرسم که فردی برای جایگاهی مؤثر خواهد بود، ورود نمی‌کنم تنها برای اینکه کسی یا جریانی را خوشحال کنم بلکه باید با بررسی‌های که انجام می‌دهم به توانمندی فرد منتخب مطمئن شوم.

وی با اشاره به اینکه فردی باید مدیرکل باشد که قدرت هماهنگی و همدلی تمامی اهالی فرهنگ و هنر را داشته باشد، گفت: دکتر کمالی گزینه نخست بنده برای مدیرکلی و جوان خوش استعداد و علاقه‌مندی است که زمینه را در وجودش برای این مسئولیت دیدم و باید همگی وی را همراهی و حمایت کنیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید گروه‌های فکری و اندیشه‌ورز از مجموعه تمامی اهالی فرهنگ و هنر در این اداره کل ایجاد شود، اظهار کرد: در این مدت کوتاه به این نتیجه رسیدم که هرمزگان از پوشش زنان و تغذیه گرفته تا موسیقی و نمایش، ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد.

همتی افزود: به همه هنرمندان به‌خصوص اهالی انجمن سینمای جوان استان هرمزگان پیشنهاد می‌کنم جشنواره‌ای راه‌اندازی و در آن فیلم‌های کوتاه از ظرفیت‌های بالقوه استان خلق و ارائه شود تا بتوانیم هم از هنرمندان حمایت کرده و آثار فاخر را خریداری کنیم و هم ‌ظرفیت‌های هرمزگان در سطح کشور به‌خوبی منعکس شود.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان ظرفیت گردشگری ویژه‌ای دارد که تاکنون ورود کمی به آن شده و می‌تواند در تمامی بخش‌ها مؤثر واقع شود و هم اشتغال و هم درآمد برای استان هرمزگان دارد، تصریح کرد: جشنواره‌های متعددی می‌تواند با محوریت هرمزگان برگزار شود تا ظرفیت‌های متعدد هرمزگان به‌خوبی در سطح کشور و حتی بین‌المللی منعکس شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید برای گردشگران اقدامات فرهنگی و هنری متنوعی را  برنامه‌ریزی و اجرا کنیم تا بخشی از نیازهای گردشگران را برطرف و فرهنگ استان را انتقال دهیم، خاطرنشان کرد: دکتر کمالی باید در وهله نخست پیگیر برگزاری نمایشگاه کتاب در استان هرمزگان باشد که هم دغدغه بنده و هم دغدغه مردم کشورمان است.

وزارت فرهنگ و ارشاد مصمم به برگزار نمایشگاه کتاب در هرمزگان است

همچنین در پایان این نشست عبدالهادی فقهی زاده اظهار کرد: فرهنگ بدون تردید یکی از بهترین واژه‌هاست و یادآور فرهنگ همزیستی با مخالفان فکری و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ کوشش و کار برای بهتر ماندن، زیستن و موفقیت است، افزود: باید بکوشیم عناصر فاطمی شدن را بهتر بیابیم و بیشتر بگسترانیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: هرمزگان را بیشتر به صنعت و اقتصاد می‌شناسند اما اهالی فرهنگ و هنر، هرمزگان را به ظرفیت‌های فرهنگی عظیمش می‌شناسند که جلوه‌های متعدد فرهنگی ازجمله هنرهای نمایشی، موسیقی، فرهنگ دینی و ناب اسلامی در آن وجود دارد.

فقهی زاده با بیان اینکه اگر فرهنگ نباشد بدون تردید همه شاخه‌ها به ضعف میایند و نمی‌توان شاهد توسعه‌ای بود، عنوان کرد: خوشحالم اکنون که پیام‌آور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان هستم، نگاه وزیر میدان دادن به مدیران کارآمد و توانمند بومی است.

وی با اشاره به اینکه در بررسی دقیق و موشکافانه هشت نامزد تصدی مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان یک مدیر بومی توانست بر این کرسی بنشیند، خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به سابقه تحصیلاتی و تجربه هنری مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد توسعه هرچه بیشتر زمینه‌های فرهنگ و ارشاد در هرمزگان باشیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: اگرچه تردیدی در امکان اجرای نمایشگاه استانی کتاب به وجود آمد اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم است در هفته‌های پایانی بهمن‌ماه و هفته‌های آغازین اسفندماه این نمایشگاه را برگزار کند.

فقهی زاده با بیان اینکه آرزو می‌کنم دکتر کمالی بتواند در استفاده از ظرفیت‌های نهفته و نیروهای خفته کوشا بوده و بتواند ثمربخش باشد، ابراز کرد: به دنبال فعالیت برای فعالیت نیستیم بلکه نگاهمان به ثمربخشی است و اندازه‌گیری کنیم آنچه انجام دادیم به کجا رسیده و این موضوع اقتضا می‌کند روش‌ها را بازیابی کنیم و در آن‌ها دوباره بیندیشیم که نیازمند همکاری و همدلی است.

وی بیان کرد: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در رشته‌ای خاص تحصیل و تخصص دارد اما ده‌ها رشته دیگر است که نیاز است با سینه گشاده با تمامی اهالی فرهنگ و هنر هرمزگان بنشیند و با آن‌ها هم‌نشینی کند.

در پایان نیز از زحمات علیرضا درویش نژاد، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان تکریم و  رضا کمالی زرکانی به‌عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان معرفی شد. همچنین از زحمات شش‌ماهه علی بندرعباسی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در مدت شش‌ماهه گذشته نیز تجلیل شد.

 

منبع: ایسنا

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
  رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان: دانش آموزان می توانند بدون آزمون دانشجوی پیام نور شوند
  آماده برگزاری انتخابات الکترونیکی در هرمزگان هستیم/احزاب سیاسی در استان به نوعی بی‌انگیزگی دچار شده‌اند
  اولین تصویر دیده شده از مزدک میرزایی در شهر لندن  
  حجت الاسلام «عبادی زاده» در مراسم آغاز هفته دولت در بندرعباس چه گفت؟
  اتوبوس حامل بازیکنان آذرخش بندرعباس دچار سانحه شد
  انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی خلیفه خود خوانده داعش
  فاتحه خوانی روحانی و جهانگیری بر سر مزار آیت الله هاشمی  
  آیین بهره برداری از دبستان شهید آبسواران بندرعباس  
  استاندار هرمزگان: مردم باید قدر مقاومت خود را بدانند/ضعف ما در نحوه‌ی اطلاع‌رسانی است
  تورم ۴۲ درصد شد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «فردای هرمزگان» بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Fardaye_Hormozgan@Yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار