فرداي هرمزگان : آشوري: جامعه كشش گراني ناشي از افزايش قيمت سوخت را ندارد
شنبه، 21 اردیبهشت 1398 - 07:50 کد خبر:8381
رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان درباره علت مخالفتش با طرح افزايش قيمت بنزين كه در هفته اخير در مجلس بررسي شد، نيز گفت: استنباط ما اين است كه در اين اوضاع گراني هرگونه افزايش قيمت سوخت باعث تحريك شدن دوباره تورم خواهد شد و عملاً جامعه كشش موج ديگر گراني ناشي از افزايش قيمت سوخت را ندارد.

به گزارش فرداي هرمزگان، محمد آشوري تازياني در گفت‌وگو با ايسنا، منطقه خليج‌فارس، با بيان اينكه آمريكا به دنبال واگرايي در درون ايران از طريق تشديد فشارهاي اقتصادي و بلوف‌هاي نظامي است، گفت: هرگونه درگيري نظامي با ايران، آنچنان هزينه فاحشي براي آمريكايي‌ها و متحدان منطقه‌اي طرفدار جنگ خواهد داشت كه تصور آن در باور استراتژيست‌هاي آمريكايي نمي‌گنجد.

وي اضافه كرد: اروپايي‌ها اگرچه ساختاري موسوم به اينستكس را ايجاد و بر روي آن مانور سياسي و رسانه‌اي مي‌دهند اما اين ساختار تأمين‌كننده انتظار ايران در مبادلات اقتصادي بين‌المللي نيست و فرصت ۶۰ روزه ايران به آن‌ها نيز در همين راستا است كه آن‌ها اقدامات عملي‌تري از خود نشان دهند.

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: همچنان بايد اين باور را در خودمان حفظ كنيم كه براي مقابله با تحريم‌ها مي‌بايست دقت عمل در حوزه اقتصاد داخلي را تقويت و جلوي سو استفاده‌هاي سودجويان را بگيريم و راه‌حل را در ساختار اقتصادي داخلي بجوييم.

آشوري تأكيد كرد: درآمدهاي ارزي و سطح واردات كالاهاي اساسي در كشورمان به‌اندازه‌اي هست كه بتوانيم از بحران‌هاي دشمن ساخته عبور كنيم و لذا اگر نظارت مطلوبي در فرآيندهاي توزيع و تخصيص داشته باشيم با مشكلي روبرو نخواهيم شد.

وي همچنين درباره علت مخالفتش با طرح افزايش قيمت بنزين كه در هفته اخير در مجلس بررسي شد، نيز گفت: استنباط ما اين است كه در اين اوضاع گراني هرگونه افزايش قيمت سوخت باعث تحريك شدن دوباره تورم خواهد شد و عملاً جامعه كشش موج ديگر گراني ناشي از افزايش قيمت سوخت را ندارد.

عضو هيات رئيسه مجلس تأكيد كرد: راه‌هاي ديگري نيز در كشور براي كاهش مصرف سوخت وجود دارد و لذا نبايد صرفاً راه‌حل ما، افزايش قيمت سوخت و فشار بر مردم باشد.