فرداي هرمزگان : صفا ايسيني: تدابير ستاد بحران هرمزگان موجب حذف وقايع غير مترقبه شد
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 10:55 کد خبر:8288
مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان با اشاره به آخرين وضعيت متاثر از سامانه بارش در شهر بندرعباس گفت: تدابير و تمهيدات صورت گرفته در سطح شهر بندرعباس موجب حذف وقايع غير مترقبه و خسارات ناشي از آبگرفتگي معابر شد.

به گزارش فرداي هرمزگان، عليرضا صفا ايسيني با اشاره به ميزان بارندگي طي دو شبانه روز گذشته در سطح شهرستان بندرعباس افزود: بيشترين بارش در شهرستان بندرعباس به بخش فين با 140 ميليمتر و كمترين به سرخون با 23 ميليمتر تعلق دارد.

وي اضافه كرد: ميزان بارندگي شهر بندرعباس طي 24 ساعت گذشته 45.6 بوده است كه نسبت به سال گذشته شاهد افزايش ميزان بارندگي در سطح شهرستان بوده ايم.

وي به اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگيري از حوادث احتمالي در شهرستان بندرعباس اشاره كرد و گفت: موضوع دفع آبهاي سطحي شهر با پيگيري شهرداري بندرعباس با بكار گيري نيروها و ماشين آلات در دستور كار فوري قرار گرفت.

وي خاطرنشان كرد: اعزام تيم هاي مختلف به منظور رفع آبگرفتگي معابر، اعزام تيم هاي فضاي سبز و پارك ها جهت رفع مشكلات در سطح معابر و بوستان‌ها و لايروبي و آزاد سازي مسير سيلاب و پاكسازي كانال ها، آبروها و سطح شهر از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

صفا ايسيني اضافه كرد: در محله چاهستاني ها انسداد مسير سيلاب با استفاده از قطعات بتني و ايجاد خاكريز و همچنين ايجاد ديوار حفاظتي خاكي در حاشيه ترانشه ها جهت جلوگيري از جاري شدن سيلاب به محله پايين دست و استقرار ماشين آلات در محل جهت مقابله با هر گونه حادثه احتمالي انجام گرفت.

وي تصريح كرد: استقرار اكيپ هاي برق و آب و فاضلاب در نقاط مختلف شهر بندرعباس در حال حاضر وضعيت كاملا عادي و مشكل خاصي وجود ندارد.

مديركل مديريت بحران استانداري هرمزگان خاطر نشان كرد: 12 واحد مسكوني در شهر بندرعباس دچار آبگرفتگي شدند كه با ورود عوامل مديريت بحران مشكل رفع شده است.

وي در پايان خاطر نشان كرد: سامانه بارشي از بندرعباس خارج شد و تا امروز بعد از ظهر اين سامانه از شرق استان نيز عبور خواهد كرد.