فرداي هرمزگان : همتي: هرمزگان مجموعه اي از توانمندي هاي اقتصادي و فرصت هاي سرمايه گذاري است
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 10:46 کد خبر:8285
استاندار هرمزگان با اشاره به اينكه تمامي مديران دستگاه‌هاي اجرايي موظف‌اند در زماني مشخص شرايط را براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در چارچوب قانون فراهم كنند، اظهار كرد: مصوبه توسعه و تسهيل شرايط سرمايه‌گذاري در شرق استان به تصويب رسيده و در حال برنامه‌ريزي براي تحقق آن هستيم.

به گزارش فرداي هرمزگان، فريدون همتي صبح امروز در سومين همايش بين‌المللي فرصت‌هاي سرمايه گزاري استان هرمزگان، افزود: اميدوارم در اين همايش بتوانيم نقشه راهي براي توسعه هرمزگان در سال جاري كه سال رونق توليد نام گرفته در مسير رونق بخشي به فضاي كسب‌وكار با تكيه‌بر مزيت‌ها و پتانسيل‌هاي داخلي صورت بگيرد .

وي با بيان اينكه بر اساس هرمزگان الگوي مناسبي براي هم‌زيستي مسالمت‌آميز و ميزباني گشاده‌رو است، تصريح كرد: در هرمزگان با ايجاد مركز خدمات سرمايه‌گذاري نيز اراده دولت و استان را براي فراهم كردن شرايط جذب سرمايه‌گذار و ايجاد فضايي متفاوت و مناسب براي رونق كسب‌وكار نشان داديم .

همتي ادامه داد: هرمزگان از يك‌سو به دليل مجاورت با خليج‌فارس و درياي عمان از جايگاه مهمي برخوردار است كه سبب شده هرمزگان را به عنوان دروازه طلايي اقتصاد كشور بناميم .

وي با اشاره به اينكه هرمزگان تصويري از مجموعه اقتصادي است كه ظرفيت‌هاي بي‌نظيري را براي به حركت درآوردن موتور محرك اقتصادي است، اظهار كرد: صنايع، پالايشگاه‌ها، گمركات، بنادر، مناطق ويژه اقتصادي و آزاد و مناطق گردشگري از مزيت‌هاي مهم هرمزگان است .

استاندار هرمزگان با بيان اينكه هم اكنون فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري زيادي در بخش صنايع به ويژه فولاد در هرمزگان موجود است، خاطرنشان كرد: خدمات رساني بانكرينگ سوخت از ديگر ظرفيت‌هايي است كه به دنبال توسعه آن هستيم .

وي اضافه كرد: كشاورزي از ديگر ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري استان هرمزگان است كه محصولاتي همچون خرما، سير، ليموترش، انبه و صيفي‌جات اين استان زبانزد عرصه‌هاي بين‌المللي است و فضاي مطلوبي براي سرمايه‌گذاران است .

همتي با بيان اينكه در بخش شيلات نيز زمين‌هاي مستعد پرورش ميگو نيز قابليت مطلوبي براي هرمزگان رقم زده است، خاطرنشان كرد: در دريا حدود 140 هزار تن ظرفيت شناسي جهت پرورش ماهي و دو ميليون تني پودر ماهي نيز صورت گرفته و مي‌تواند سبب رونق توليد و اقتصاد كشور شود .

عالي‌ترين مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اينكه حضور وسيع گردشگران و عدم پاسخگويي به تمامي نيازها، فرصتي بكر براي سرمايه‌گذاران و پاسخگويي به نيازهاي گردشگران است، اضافه كرد: ما به دنبال آن هستيم ساير جزاير استان را همچون كيش و قشم فعال كرده و با ايجاد دهكده‌هاي گردشگري شاهد رونق جزاير استان هرمزگان باشيم .

وي ادامه داد: حدود 15 ميليون سفر دريايي در استان هرمزگان صورت مي‌گيرد كه خود نشان دهنده خاص بودن اين استان از تمامي مزيت‌ها نسبت به ساير استان‌هاي كشور است .

همتي با اشاره به اينكه جاذبه ترانزيت كالا و بازرگاني با توجه به موقعيت استراتژيك آن در منطقه خود ظرفيت بي‌بديلي در سطح كشور است، اظهار كرد: نزديك به 60 درصد صادرات و واردات كشور از بندر شهيد رجايي صورت مي‌گيرد كه شاخص بودن هرمزگان را نشان مي‌دهد.

وي با بيان اينكه براي بهره‌برداري حداكثري از ظرفيت‌هاي هرمزگان اهدافي مشخص‌شده است، تصريح كرد: با توسعه گردشگري سلامت، دريايي و ورزشي، هدف‌گذاري جذب ده ميليون گردشگر در سال را برنامه‌ريزي كرده‌ايم كه با ساخت دهكده‌هاي تفريحي و ويلايي اين مهم را رقم خواهيم زد .

استاندار هرمزگان با اشاره به اينكه توسعه زير ساخت هاي بهداشت و درمان در هرمزگان نيز در دستور كار قرار گرفته است، ابراز كرد: توسعه صنايع كشتي‌سازي، قطعه‌سازي، شناور و قايق تفريحي در مجتمع كشتي‌سازي فراساحل نيز برنامه‌ريزي شده است .

وي با بيان اينكه بيش از هفتاد هزار نفر در روستاها و شهرهاي هرمزگان در بخش صنايع‌دستي مشغول هستند، خاطرنشان كرد: هرمزگان همواره به عنوان پايتخت اقتصادي كشور پيشرو بوده تا در تسهيل گري در امر تجارت نيز پيش‌قدم باشد .

همتي اضافه كرد: سند ميثاق اجتماعي به عنوان تضمين امنيت سرمايه‌گذاري نيز از سوي استانداري هرمزگان نيز به عنوان پشتيبان بخش خصوصي طراحي شده است .

عالي‌ترين مقام دولت در استان هرمزگان با اشاره به اينكه تمامي مديران دستگاه‌هاي اجرايي موظف‌اند در زماني مشخص شرايط را براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در چارچوب قانون فراهم كنند، اظهار كرد: مصوبه توسعه و تسهيل شرايط سرمايه‌گذاري در شرق استان به تصويب رسيده و در حال برنامه‌ريزي براي تحقق آن هستيم .

وي با بيان اينكه هرمزگان مجموعه‌اي از توانمندي‌هاي اقتصادي و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري است، افزود:  در پنل هاي تخصصي اين همايش نيز فرصت‌ها مطرح تا سرمايه‌گذاران به خوبي با اين ظرفيت‌ها آشنا شوند .

همتي در پايان گفت: اميدوارم در آينده به صورت منظم و مستمر با سرمايه‌گذاران در ارتباط باشيم تا بتوانيم شرايط مناسب را براي توسعه هرمزگان فراهم كنيم .