فرداي هرمزگان : معاون استاندار هرمزگان: از خطر ورود سيل به منازل روستايي سيريك جلوگيري شد
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 10:23 کد خبر:8283
سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان شامگاه يكشنبه(25 فروردين) با عزيمت به شهرستان سيريك از روستاهاي در معرض سيل اين شهرستان بازديد و در جريان اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري از ورود سيلاب به منازل اهالي قرار گرفت.

به گزارش فرداي هرمزگان، در پي بارش شديد باران در شهرستان هاي سيريك و بشاگرد و جاري شدن رودخانه هاي فصلي چندين روستاي شهرستان سيريك در معرض خطر سيل قرار گرفت.

در پي اعلام در معرض خطر قرار گرفتن چندين روستاي بخش مركزي شهرستان سيريك در سيل ايرج حيدري سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان با عزيمت به اين شهرستان در شرق استان از نزديك در جريان اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري از ورود سيلاب به منازل مسكوني اهالي روستاهاي در معرض خطر سيل قرار گرفت و دستوراتي را به منظور تسريع در روند امور در جريان بازديد صادر كرد.

سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان در پايان سفر به شهرستان سيريك در خصوص آخرين وضعيت روستاي هاي در معرض سيل اين شهرستان گفت: با مجموعه اقدامات صورت پذيرفته شده از خطر ورود سيل به منازل اهالي روستاهاي در معرض خطر سيل در شهرستان سيريك جلوگيري بعمل آمده است.

وي خاطرنشان كرد: كليه دستگاه هاي خدمات رساني شامل راهداري، هلال احمر، سپاه، دهياري ها، شهرداري ها و نيروهاي مردمي با مديريت فرماندار شهرستان براي به حداقل رساندن خسارت هاي سيلاب در حال تلاش هستند.

حيدري تصريح كرد: ماشين آلات سنگين مورد نياز جهت احداث سيل بند به روستاهاي در معرض خطر اعزام شده است.

سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان خاطر نشان كرد: وضعيت شهرستان سيريك با فروكش سيلاب طي ساعت هاي آينده به حالت عادي بازمي گردد.

وي با تاكيد بر انجام كارهاي بنيادي براي جلوگيري از وقوع سيل، بيان كرد: لايروبي رودخانه ها و برنامه ريزي براي مهار سيلاب ها در مناطق بالا دست با احداث سد از جمله اقداماتي است كه بايد در بلند مدت براي جلوگيري از تكرار خطر سيل در شهرستان سيريك اتخاذ و عملياتي شود.