فرداي هرمزگان : آيت الله نعيم آبادي در خطبه هاي نماز ظهر امروز بندرعباس چه گفت؟
جمعه، 23 فروردین 1398 - 14:57 کد خبر:8267
نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان چيزي به نام قهر طبيعت وجود ندارد بلكه جهل انسان سبب اين اتفاقات مي‌شود، گفت: وقتي ساخت‌وسازي غيرمجاز در مسير رودخانه، مسيل‌ها و خارج از حريم مجاز صورت مي‌گيرد، مشخص است با باران و ايجاد سيلاب از بين مي‌رود و خسارت وارد مي‌كند.

به گزارش فرداي هرمزگان، آيت‌الله غلامعلي نعيم‌آبادي در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز بندرعباس، با اشاره به وقوع سيلاب در برخي استان‌هاي كشور و وارد شدن خسارت به زيرساخت‌ها و منازل، عنوان كرد: چيزي به نام قهر طبيعت وجود ندارد بلكه جهل انسان سبب اين اتفاقات مي‌شود.

وي ادامه داد: وقتي ساخت‌وسازي غيرمجاز در مسير رودخانه، مسيل‌ها و خارج از حريم مجاز صورت مي‌گيرد، مشخص است با باران و ايجاد سيلاب از بين مي‌رود و خسارت وارد مي‌كند.

نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان در پنجاه سال پيش سيلابي در شهر شيراز به وقوع پيوست و مسير خروج آن مشخص بود، افزود: وقتي شهرداري‌ها براي افزايش درآمد مسير عبور آب را براي ايجاد ساخت‌وساز به فروش مي‌رسانند، نتيجه آن اتفاقي غم‌انگيز در شهر شيراز و جان باختن و تعدادي از هم‌وطنانمان و وارد شدن خسارات جبران‌ناپذيري مي‌شود.

آيت‌الله نعيم‌آبادي با اشاره به اينكه باران رحمت الهي است و بايد از آن استفاده كنيم، تصريح كرد: انسان بايد زبان طبيعت را بفهمد نه آنكه طبيعت خود را با ما وفق دهد.

وي با تأكيد بر اينكه در اين شرايط استكبار با لجاجت‌هاي خود مانع از ارسال كمك‌هاي جهاني به كشورمان مي‌شود، بيان كرد: مردم هرمزگان بازهم در اين موقعيت سربلند حاضرشده و با ارسال كمك‌هاي خود به مناطق سيل‌زده نشان دادند حس انسان دولتي و نوع‌دوستي‌شان زبانزد است.

نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان با بيان اينكه استقرار نيروهاي سپاه و بسيج هرمزگان در استان خوزستان قابل‌تقدير است، اظهار كرد: خوشبختانه به همت نيروهاي خدوم سپاه و بسيج به نمايندگي از مردم هرمزگان بار ديگر مشكلات سيلاب در خوزستان را پشت سر مي‌گذاريم.

وي در ادامه در خصوص تحريم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از سوي رئيس‌جمهور ايالت متحده آمريكا، تصريح كرد: اين حركت غلط، غيرقانوني و برخلاف عرف بين‌المللي محكوم است .

امام‌جمعه بندرعباس با بيان اينكه سپاه پاسداران حمايت يك ملت را پشت سر خود دارد، افزود: همه ما حمايت قاطعمان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را اعلام مي‌كنيم.

آيت‌الله نعيم‌آبادي با اشاره به اينكه طبق اصل 150 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، سپاه پاسداران وظيفه نگهباني و حراست از انقلاب اسلامي ايران و دستاوردهايش را بر عهده دارد، اظهار كرد: ترامپ مثل آنكه نمي‌داند و بي درك است كه سپاه پاسداران مجموعه‌اي است كه ريشه در متن قانون اساسي دارد و تحريم اين نيرو، يعني به جنگ قانون اساسي كشورمان رفتن و اين به معناي پشت پا زدن به قانون اساسي كشورمان است.

وي با بيان اينكه اهانت ترامپ به سپاه پاسداران باعث شد تا شناختمان به سپاه پاسداران ريشه‌دارتر شود، خاطرنشان كرد: تا انقلاب اسلامي ايران پابرجاست، سپاه پاسداران هم خواهد بود و كسي كه قصد تحريم سپاه پاسداران دارد يعني قصد مقابله با ايران اسلامي دارد.

نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان با بيان اينكه سپاه پاسداران شاخ داعش در عراق و سوريه را شكست و به‌نوعي شاخ ترامپ شكسته شد، عنوان كرد: صداي اين شكستن دولت آمريكا را عصباني كرده و به همين دليل به اقدامات اينچنيني دست مي‌زند.