فرداي هرمزگان : بزرگ ترين محموله سوخت قاچاق در تنگه هرمز شناسايي و توقيف شد
چهارشنبه، 21 فروردین 1398 - 10:37 کد خبر:8258
بيش از ۱۲ ميليون ليتر سوخت قاچاق از يك كشتي 10 هزار تني در تنگه هرمز كشف و توقيف شد.

به گزارش فرداي هرمزگان، فرمانده نيروي دريايي سپاه گفت: در عملياتي غافلگيرانه و موفق كه با اطلاعات دقيق و هوشمندانه صورت گرفت، از يك كشتي ۱۰ هزار تني، بيش از ۱۲ ميليون و پانصد هزار ليتر سوخت قاچاق كشف و توقيف شد.

دريادار پاسدار عليرضا تنگسيري افزود: در همين رابطه ۲۱ نفر از مليت‌هاي گوناگون منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي دستگير شدند كه پس از بازجويي‌هاي اوليه، اين محموله به همراه قاچاقچيان براي طي مراحل قانوني و قضايي به مقامات مسئول تحويل داده شد.

فرمانده نيروي دريايي سپاه با بيان اينكه اين كشتي بزرگ‌ترين محموله سوخت قاچاقي است كه تاكنون در خليج فارس و تنگه هرمز شناسايي و توقيف شده است، خاطرنشان كرد: اين كشتي ۱۳۱ متري قاچاق سوخت، از كلاس شناور‌هاي سنگين نفتكش به شمار مي‌آيد و با توقيف اين محموله يكي از باند‌هاي اصلي و سرشبكه‌هاي قاچاق سوخت در منطقه خليج فارس و تنگه هرمز متلاشي و ضربه سنگيني به شبكه اصلي قاچاق سوخت در استان هرمزگان وارد شد.

دريادار تنگسيري تصريح كرد: اين مأموريت بر اساس راهبرد مبارزه با قاچاق و پيرو ابلاغ مأموريت از سوي فرماندهي كل سپاه صورت گرفته و به ياري خداوند با قدرت و قاطعيت ادامه دارد.