فرداي هرمزگان : واكنش سردار سليماني به استعفاي ظريف
چهارشنبه، 8 اسفند 1397 - 09:20 کد خبر:8145
سرلشكر سليماني در واكنش به استعفاي وزير امور خارجه و اظهارنظرهاي پيرامون آن گفت: آقاي ظريف مسئول سياست خارجه جمهوري اسلامي ايران است و همواره مورد تائيد و حمايت مقامات عالي نظام بوده و هستند.

به گزارش فرداي هرمزگان، در پي اعلام استعفاي دكتر محمدجواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان و برخي اظهارنظرها پيرامون آن، سردار سرلشكر پاسدار قاسم سليماني فرمانده نيروي قدس سپاه در واكنش به اين موضوع گفت: حتما آقاي ظريف مسئول سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران است و طي مدت مسئوليت در وزارت امور خارجه كشورمان همواره مورد حمايت و تائيد مقامات عاليرتبه نظام، بويژه مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) بوده و هستند.

وي افزود: ايشان براي تامين منافع ملي كشور پيوسته اقدامات ارزشمندي را در سطوح گوناگون انجام داده و در مسير مبارزه با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامي و ملت ايران نيزهمراهي لازم را داشته اند.

سرلشكر سليماني با اشاره به عدم حضور آقاي دكتر ظريف وزير امورخارجه كشورمان در ملاقات اخير رئيس جمهور محترم كشور سوريه با رئيس جمهور محترم كشورمان نيز خاطرنشان كرد: در جريان سفر اخير آقاي بشار اسد به تهران و ملاقات وي با آقاي دكتر روحاني رئيس جمهور محترم ، برخي ناهماهنگي ها در نهاد رياست جمهوري كه مطرح هم شده ، منجر به عدم حضور وزير امورخارجه كشورمان در اين ملاقات و متعاقبا گلايه مندي ايشان شده است.

فرمانده نيروي قدس سپاه تاكيد كرد: قرائن نشان مي دهد هيچگونه تعمدي براي عدم حضور آقاي دكتر ظريف در اين ملاقات نبوده است و بايد تاكيد كنم ايشان بعنوان وزير امورخارجه جمهوري اسلامي ايران مسئول اصلي در حوزه سياست خارجي كشور هستند.

سرلشكر سليماني در پايان با اشاره به ذوق زدگي ضد انقلاب و دشمنان ملت ايران از اين اتفاق گفت: اين ذوق زدگي و سوارشدن بر موج اتفاقي كه ناشي از سهل انگاري اداري است هيچ تاثيري بر اراده نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در پيشبرد اهداف و منافع ملي و نيز پيروزي درخشان جبهه مقاومت اسلامي نخواهد گذاشت و ملت با عظمت ما تحت زعامت و هدايت-هاي مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه اي عزيز( مد ظله العالي) مسيرآينده روشن و تمدن ساز انقلاب و صيانت از امنيت و منافع ملي خود را با وحدت و جديت دنبال خواهد كرد.