فرداي هرمزگان : در خصوص مسئله بازار ماهي فروشان بندرعباس كوتاه نيامده ام/چهار سال است فرياد مي زنم ولي كسي گوش نمي دهد
دوشنبه، 1 بهمن 1397 - 09:37 کد خبر:7991
امام جمعه بندرعباس گفت: در خصوص بازار ماهي فروشان كوتاه نيامده ام، هر وقت انتقاد مي كنيم مي گويند آنها به ما چيزي داده اند، وقتي سكوت مي كنم هم مي گويند آنها بيشتر داده اند.

به گزارش فرداي هرمزگان، آيت الله غلامعلي نعيم آبادي يكشنبه شب در نشست خبري با خبرنگاران رسانه هاي مختلف استان بيان داشت: رشد در انتقاد است، انتقاد يك نياز قطعي جامعه است. مسئولان بايد مورد نقد قرار بگيرند تا كاستي ها و ضعف كارشان را بدانند.

وي با بيان اينكه هنوز فرهنگ انتقاد در جامعه جا نيفتاده است. عنوان كرد: ابتدا نقاد بايد نقد پذيري را از خودش آغاز كند، حتي شايد خود ما هم زماني كه ديگران را نقد مي كنيم، نقدپذير نباشيم.

آيت الله نعيم آبادي خاطرنشان كرد: رسانه ها براي اصل جا انداختن نقد قلم فرسايي كنند، از انتقاد به پيشرفت و تعالي مي رسيم، تعريف هيچ نقشي در پيشرفت ما ندارد. در فضاي مديريتي مديران نبايد از انتقاد بدشان بياييد. اين يك اشكال عام است، رشد در انتقاد است و كسي كه انتقاد پذير نيست يعني نمي خواهد در مسير رشد قرار داشته باشد.

وي در تشريح وضعيت بازار ماهش فروشان و شائبه هاي بوجود امده در سكوت وي اظهارداشت: در خصوص بازار ماهي فروشان كوتاه نيامده ام، هر وقت انتقاد مي كنيم مي گويند آنها به ما چيزي داده اند، وقتي سكوت مي كنم هم مي گويند آنها بيشتر داده اند.

وي ادامه داد: موضوع بازار ماهي فروشان را تعقيب كرده ام و تعقيب مي كنم. بارها موضوع بازار ماهي فروشان را در خطبه ها مطرح كردم. اميدوارم گفته هاي من به ثمر برسد. اين بازار به اسم ماهي فروشان است ولي به كام ديگران است. ۲۴ هزار متر براي ماهي فروشان جاي سئوال دارد. طبقه دوم هم سئوال برانگيز است.

آيت الله نعيم آبادي ابرازداشت: رسانه ها بايد جا بياندازند قانون و فقط قانون. حريم ۶۰ متري از محل مسجد محله پشت شهر حساب مي شود. اجازه ساخت و ساز فقط براي دستگاههاي دولتي است آن هم با مجوز هيئت دولت و نه غير از آن، روزي خواهد رسيد كه ساحل بندرعباس مثل ساحل شمال كشور جايي براي قدم زدن نخواهد داشت و ساختمان سازي افزايش مي يابد.

وي درباره دليل سكوت وي در اين باره طي چند ماه گذشته و شائبه هاي به وجود آمده درباره ارتباط كمك پنج ميليارد توماني شهرداري به مصلي با اين سكوت تصريح كرد: از موضع خودم در اين باره كوتاه نيامده ام و چهار سال است در اين باره فرياد مي زنم و كسي گوش نمي دهد.

وي اضافه كرد: نه فقط در خطبه هاي نماز جمعه بلكه نزد تمام مراجع و مسولان ملي و محلي در اين باره پيگيري كردم و در جلسه اي با حضور استاندار هرمزگان و دادستان كل كشور به صراحت اين پروژه را خلاف آشكار قانون اعلام كرد.

امام جمعه بندرعباس اعلام كرد: در اين طرح دست هاي پشت پرده در كار است و ظاهر آن به نام بازار ماهي است ولي منافع آن به كام همان دست هاي پشت پرده است.

وي از اصحاب رسانه خواست اين موضوع را رها نكنند و كاري كنند تا مسولان به اجراي قانون تمكين كنند.

نماينده ولي فقيه در هرمزگان در پاسخ به پرسش ديگر درباره واگذاري مجتمع تجاري نور به بانك و بلاتكليفي خريداران مغازه هاي اين مجتمع و مراجعه معترضان به وي اظهار داشت: ابتدا قرار بود ستاد نمازجمعه اين مجتمع تجاري را بسازد و با درآمد فروش مغازه هاي آن، هم مصلي را بسازد و هم هزينه هاي جاري مصلي را پس از تكميل آن،تامين كند.

آيت الله نعيم آبادي ادامه داد: اين موضوع باعث بروز شايعه هايي شد كه ناچار شديم براي جلوگيري از به خطر افتادن آبروي خودمان آن را رها كنيم و با فروش زمين آن به قيمت ۴۰ ميليارد تومان، ساخت مصلي را آغاز كرديم و بعد هم فردي كه با وي سابقه آشنايي قبلي نداشتيم (عليمحمدي)، مجتمع را خريد و اكنون هم شنيده شده كه مجتمع نور را به بانك تجارت فروخته است.

وي تاكيد كرد: شهرونداني كه چندين سال است مغازه هاي مجتمع را پيش خريد كرده اند، حق دارند و هر چند وظيفه قانوني ندارم اما در حمايت از مردم به موضوع ورود خواهم كرد و در اين مشكل كنار آنها خواهم بود.

امام جمعه بندرعباس يادآور شد: قرار بود شهرداري بندرعباس پنج ميليارد تومان جهت تكميل مصلي كمك كند كه تاكنون با زحمت زياد ۲ميليارد تومان از اين مبلغ را داده است و تكميل مصلي به حدود ۳۰ تا ۴۰ ميليارد تومان اعتبار ديگر نياز دارد.

نعيم آبادي به تشريح وضعيت بازار و گراني پرداخت و گفت: گراني چندين عامل دارد كه بايد به همه آن عوامل توجه شود البته امروز در سخت ترين شرايط هستيم و خودشان هم مي گويند كه تا كنون اين گونه تحريم نداشته ايم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه شرجي درياي دوم است و ما بين دو دريا زندگي مي كنيم، عنوان كرد: امروز موضوع آب براي ما مهمتر از هر چيزي است؛ اگر زودتر از آبشيرين كن استفاده مي كرديم نياز نبود آب از ميناب به بندرعباس بياورند و اهالي ميناب با مشكل روبرو شوند.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان هرمزگان با اذعان به موضوع بيكاري اشاره كرد و گفت: ريشه اصلي اين مشكل به دانشگاه بر مي گردد زيرا شغل را به درستي تعريف نكرده اند و همه به دنبال پشت ميزنشيني هستند.

وي با بيان اينكه علم و دانش براي زيستن است، افزود: علم بزرگترين سرمايه زندگي است و هيچ بخشي از زندگي وجود ندارد كه بي نياز از علم باشد.